Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RC530 - brakuje pratycji po reinstalacji

10 Lut 2013 19:21 2271 21
  • Poziom 8  
    Szanowni użytkownicy potrzebuję pomocy,

Po reinstalacji systemu windows 7 na laptopie z partycji ukrytej za pomocą recovery system okazało się że widoczną mam tylko jedną partycje. Przed reinstalacją były 3 i jedna systemowa pozostałe partycje mają dużo danych potrzebnych do pracy. czytałem że można nadac nowe litery partycjom ale w moim przypadku to nie działa co pokazuje na obrazku poniżej

a to screen z mojego komputera (dodam że dysk mam 500 gb a widoczne jest dużo mniej)

Czytałem, że rozwiązaniem było by nadanie nowej nazwy dla partycji, ale w moim przypadku to się nie sprawdza (jak widać na załączonym obrazku nie mam możliwości nadania nowej nazwy)

Bardzo proszę osoby bardziej doświadczone niż ja o pomoc. Jutro potrzebuję skorzystać z projektów w pracy które były na partycjach których nie widzę błagam niech mi ktoś pomoże ..... jednocześnie proszę Admina o nie usuwanie wątku gdyż jest to dla mnie sprawa bardzo poważna i mam niewiele czasu na uzyskanie pomocy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    IMHO powinieneś mieć widoczne dwie partycje: drugą (z folderem systemowym) i trzecią bo pierwsza to Zastrzeżone przez system a ostatnia Recovery.

Uruchom Wiersz polecenia jako administrator:

diskpart [enter]
    DISKPART> sel disk 0
    DISKPART> sel part 3
    DISKPART> set id=07
    DISKPART> assign
    DISKPART> exit

dir e: [enter]

Zobaczmy czy tyle wystarczy...
  • Poziom 8  
    Szanowny Panie,

Serdecznie dziękuję za poświęcenie czasu i swojej wiedzy, rzeczywiście widoczne są już dwie partycje z danymi (tylko uaktywniła się nie ta partycja - ta jest chyba tą recovery - z której reinstalowałem system). Poniżej screen z mojego komputera z nową partycją:

Gdyby był Pan uprzejmy uratować mi "tyłek" i odzyskać kolejną partycję będę uratowany.

Z góry dziękuję za pomoc
    Aha, to źle ta partycja ma być ukryta.

Wrzuć wynik:

diskpart [enter]
    DISKPART> sel disk 0
    DISKPART> list part
    OK, trochę w ciemno podawałem numer partycji i nie wyszło :oops:

DISKPART> sel disk 0
    DISKPART> sel part 3
    DISKPART> remove
    DISKPART> set id=27
    DISKPART> sel part 4
    DISKPART> set id=07
    DISKPART> assign
  • Poziom 8  
    Jestem Panu wdzięczny za podjęcie tematu i chęć pomocy, poniżej komunikat jaki uzyskałem, niestety coś poszło nie tak (partycja recovery - zniknęła, ale nie mam tej najważniejszej z danymi- jakiś komunikat błędu - ja się za bardzo na tym nie znam ale podejrzewam że ta 4 partycja mogła by być wcześniej chyba jeszcze podzielona na dwie i może to dlatego, raczej nie miałem tak dużej partycji)

widok z mojego komputera

Dziękuję za chęć pomocy i wieloletnie angażowanie się w pomoc ludziom, którzy tego potrzebują a nie radzą sobie sami.
    Ok, dobrze, że wspomniałeś o tym podzieleniu bo to pewnie była rozszerzona.

DISKPART> sel part 4
    DISKPART> set id=05
    DISKPART> list part

Jeśli pojawia się jakiś błąd to nie wydawaj kolejnych komend. Zamieszczaj obrazki.
  • Poziom 8  
    Po wpisaniu pierwszej komendy pojawił się błędny komunikat o treści:

Zdaję sobie sprawę, że pomaga Pan jednocześnie pewnie wielu duszom. Jednocześnie przepraszam za upierdliwość. Jedyne co mogę zrobić to potulnie poprosić o pomoc ponieważ na niewidocznych partycjach mam bardzo ważne dane potrzebne na jutro do pracy (wiem że powinienem mieć kopie- ale miałem na kolejnej partycji której nie mam). Brak tych projektów powoduje poważne problemy. Dlatego bardzo grzecznie proszę o pomoc i jednocześnie dziękuję za zrozumienie mojej sytuacji.
    Wojtek jestem a nie żaden Pan i nie martw się - to, że to się przeciąga to moja wina bo coś źle zrozumiałem z tą ilością partycji w pierwszym poście.

Ten ostatni błąd dlatego dostałeś bo nie wybrałeś dysku - myślałem, że masz cały czas wybrany dysk w DISKPART, czyli jeszcze raz:

DISKPART> sel disk 0
    DISKPART> sel part 4
    DISKPART> set id=05
    DISKPART> list part
  • Poziom 8  
    Panie Wojtku,

Z żalem stwierdzam że nie posiadam znaczącej wiedzy fachowej z dziedziny informatyki, i niestety w niedzielny wieczór zawracam ludziom takim jak Pan głowę, ale sam nie poradzę sobie. Poniżej pierwszy komunikat jaki napotkałem po drodze

dziękuję za wszystko i może uda się odzyskać dane,

pozdrawiam
    Krzysztof.
    Powtórz te komendy spod WinRE - czyli uruchom ponownie sprzęt, [F8] -> Napraw komputer i dostań się do Wiersza polecenia

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/products/features/startup-repair
    (ostatnia pozycja, innych opcji nie ruszaj)

diskpart [enter]
    DISKPART> sel disk 0
    DISKPART> list part

zwróć uwagę na kolumnę Rozmiar - wybierz największą partycję o numerku X:
    DISKPART> sel part X
    DISKPART> set id=05
    DISKPART> list part

Jeśli i tu będzie problem trzeba będzie jakiś programik do odzyskiwania zatrudnić np. DMDE i podesłać pierwsze sektory HDD.
  • Poziom 8  
    Szanowny Panie Wojtku, niestety nie udało się komunikat podobny do tego wyskoczył :

ponadto wysyłam jeszcze taki obrazek, może coś pomoże:

Nie wiem czy to pomoże ale nie jestem pewien czy te ukryte partycje miały też NTFS (nie wiem jaki inny rodzaj miały by mieć ale coś chyba było zmieniane)

dziękuję
    załamany Krzysztof

Dodano po 10 [minuty]:

Wreszcie udało się coś osiągnąć, za pomocą programu który Pan mi podesłał uzyskałem widok na to jakie partycje miałem:

były partycje
    trinity
    rezerwowy
    programy

błagam niech mi Pan pomoże :(

Dodano po 19 [minuty]:

Błagam niech mi ktoś pomoże :(
    Widać, że wszedłeś do WinRE...

Co do programiku to [Zamknij] i z menu Narzędzia wybierz Kopiuj sektory..., jako źródło wybierz swój dysk 0, początkowy sektor 0, końcowy sektor 0 i zapisz do pliku ( po prawej stronie pola Docelowy), podeślij.
  • Poziom 8  
    Witam w kolejnym dniu walki z partycjami,

Funkcje jakie miałem dostępne po użyciu F8 podczas startu to było kolejno:

- Napraw komputer

- Tryb awaryjny,
    - Tryb z obsługą sieci,
    - Tryb z wierszem poleceń,

- Włącz rejestr rozruchu,
    - Włącz wideo o niskiej rozdzielczości 640x480,
    - Ostatnia znana dobra konfiguracja,

- Tryb przywracania usług katalogowania,
    - Tryb Debugowania,

- Wyłącz automatyczny ponowne uruchamianie komputera po błędzie systemu,
    - Włącz wymuszenie podpisów sterowników,

- Uruchom normalnie.

Korzystałem zarówno z funkcji :

- Tryb awaryjny,
    - Tryb z obsługą sieci,
    - Tryb z wierszem poleceń,

niestety w każdym przypadku efekt był taki sam (błąd z screena wcześniej),

"Co do programiku to [Zamknij] i z menu Narzędzia wybierz Kopiuj sektory..., jako źródło wybierz swój dysk 0, początkowy sektor 0, końcowy sektor 0 i zapisz do pliku ( po prawej stronie pola Docelowy), podeślij." - czy mógłbym poprosić o pomoc w tym zakresie bo program wydaje się skomplikowany w obsłudze a nie chciałbym bardziej popsuć tego co już jest.

Moja konkluzja jest taka, że na tej jednej dużej partycji są moje trzy ukryte :
    - trinity
    - rezerwowy
    - programy

pozostaje pytanie otwarte jak je włączyć żeby były dostępne do użytku.

p.s.
    w pracy trudny dzień i skończyło się na "tłumaczeniu" u dyrektora więc cały czas działam pod wielką presją
    Dziękuje każdemu kto się zaangażuje w pomoc.

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Stosując się do rady :

"Co do programiku to [Zamknij] i z menu Narzędzia wybierz Kopiuj sektory..., jako źródło wybierz swój dysk 0, początkowy sektor 0, końcowy sektor 0 i zapisz do pliku ( po prawej stronie pola Docelowy), podeślij. "

wyszło mi coś takiego z rozszerzeniem .bin i nie bardzo wiem jak dodać tą wartość na forum

ktokolwiek pomoże ??

Pod polem z treścią postu masz takie przyciski: [Przeglądaj] i [Dodaj załącznik] [WojtasJD]

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

próbuję wgrać plik
  • Poziom 8  
    Przepraszam za kłopoty z obsługą forum, staram się nie łamać w żaden sposób regulaminu ale nie codziennie korzystam z wszystkich funkcji forum :)

Dodano po 50 [minuty]:

Szanowny Panie Wojtku,

Czy da się coś z tym zrobić ??

Dodano po 19 [minuty]:

Jakiego programu można użyć do odzyskania danych ? i jak odzyskać miejsce na tych partycjach tzn już po odzyskaniu danych żeby nadal była możliwość korzystania z dysku w pełnej objętości 500 gb
    IMHO nieco namotane w tabeli partycji...

Masz tu plik do wgrania w pierwszy sektor HDD.
    Teraz operacja odwrotna - uruchom DMDE -> [Anuluj] -> Narzędzia - > Kopiuj sektory... i od góry po prawej -> Plik... (wskaż podesłany plik) a niżej [Urządzenie] - Physical Drive 0 i [OK].

Przeładuj system.
    Zobaczmy co z tego wyjdzie.
  • Poziom 8  
    Zastosowałem się do wskazówek i oto poniższe efekty:

z programu DMDE 2.4.4 (jako laik zauważyłem że partycja TRINITY zmieniła kolor tak mi się wydaje) lepiej zobrazuje to zdjęcie:

oraz widok z mojego komputera, niestety nadal nie mam dostępnych partycji:

Dodano po 40 [minuty]:

Aktualizacja - cały czas równolegle głowię się nad tym i udało mi się zmienić literę dysku za pomocą "zarządzanie dyskami" i oto efekt :

pozostało tylko odzyskać jeszcze dwie i będzie sukces, poniżej zdjęcie z brakującymi dwoma partycjami i oznaczeniem ich wielkości może to coś Panu Pomoże

po zsumowaniu partycji brakujących oraz tych widocznych i recovery dysk ma 500 gm czy wszystko by się zgadzało tylko bardzo bym prosił jeszcze o pomoc w pozostałych dwóch przypadkach :)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Wstaw dyski logiczne do partycji rozszerzonej tylko z głową (zwracaj uwagę na rozmiar znalezionych partycji) - pewnie będzie komunikat o nakładaniu to trzeba będzie usunąć tą pierwszą Trinity.

Ta co się pojawiła była prawie pusta?

Jakby były problemy to udostępnij zdalny pulpit wieczorem...
  • Spec od komputerów
    Partycje z czerwonymi kropkami usuń. Wstaw z zielonymi kropkami jako dyski logiczne.
    Pozdrawiam