Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

astra G 2.0 dtl 1999r - gaśnie po 5 km

diferenciator 10 Feb 2013 22:29 2316 4
    diferenciator
    Level 10  
    Witam,
    od paru dni astra zaczęła dławić się po przejechaniu 5-5,5 km (codziennie na tej samej odległości z rana od domu i wieczorem od pracy). Dławieniu się towarzyszy spad mocy i wskazówki obrotów na zero. Dając więcej gazu można z tym jechać jakieś max 3 km (wskazówka obrotów wciąż na zerze + check engine +) po czym problem ustaje i już się nie powtarza (przynajmniej w 30 km, bo więcej nie jadę). Nie dając gazu (w ciągu tych 3 km) w czasie postoju albo na małych obrotach auto gaśnie i uruchamia się tylko po kilkukrotnym przekręcaniu kluczyka. Uruchomione auto dalej jedzie bez gaśnięcia.
    Dzisiaj podłączyłem pod OpelTech2. P0400(3), P1635(A), P1631(7), P1335(A), P0725(D). Nie mogę znaleźć informacji o literach w nawiasach, by specyzować błąd (jeśli dobrze rozumiem ich znaczenie). Dodam, że tylko dziś podpiąłem się pod OBD2, więc błędy mogą być stare, gdyż check engine zapalał się i wcześniej przy zimnym silniku.
    Czy mogę kasować błędy? Objawy wskazują na brak paliwa, ale dlaczego po przejechaniu około 5 km? Jutro zmienię filtr paliwa.

Dzięki.
  • Helpful post
    misiek-888
    Level 36  
    Zaczni od czujnika położenia wału . Sprawdź ewentualnie wymień.
    diferenciator
    Level 10  
    Dzięki za szybką odpowiedź. Zgadzam się, po przeszukaniu polskich i litewskich forum z podobnym problemem kombinacja błędów P1335, P0725 wskazuje na czujnik wału korbowego. Dam znać po przeczyszczeniu lub wymianie.
    bodzio012
    Level 33  
    Bez czujnika wału też będziesz jeździł tylko brak mocy i lampka, uważam że nie tu szukasz,
    diferenciator
    Level 10  
    Poroblem rozwiązany. Padł czujnik położenia wału korbowego. Po zamianie jest ok.