Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra b x16xel - nie kasujący się błąd p1640

10 Lut 2013 22:52 2964 4
  • Poziom 9  
    Witam
    mam problem z vectrą b silnik j/w błąd p1640 można skasować lecz pojawia się przy ponownym uruchomieniu samochodu. Dodam że został wymieniony sterownik na drugi, gdyż myślałem że przyczyna tkwi w sterowniku.Mogę powiedzieć jeszzce że ktoś wyjął żarówkę z kontrolki silnika i nie swieci, lecz po podłączenu kts widać jak kontrolka włącza się i wyłącza w różnych stanach silnika.może miał ktoś podobną awarię. auto ma gaz, i dodam że występuje jeszcze dziwne zachowanie gdy jadę,samochód po wciśnięciu sprzęgła potrafi mieć ok 2500:3000 obrotów ,czasami podczas jazdy przyśpiesza sam,jet to trochę niebezpieczne zachowanie.co zrobiłem:wymiana świec,czyszczenie przepustnicy,wymiana czujnika położenia przepustnicy,sprawdziłem masą cewki i masy co są przykręcone do kolektora ssącego,wymieniłem czujnik temperatury silnika 2-pinowy,
    dzieje się tak na benzynie jak i na gazie
    może ktoś coś podpowie z góry dziękuję
  • Moderator Samochody
    No bardzo dziwne ze sterownik zgłasza błąd wyjętej kontrolki...
  • Poziom 9  
    nie wiem czy to jest błąd pochodzący z braku żarówki w kontrolce jutro postaram się ją założyć zobaczymy co potem bedzie?
  • Poziom 19  
    sterownik wymieniony na dobry? pewny? to jest objaw uszkodzonego sterownika w tych oplach
  • Poziom 9  
    czy jest dobry?? dobre pytanie? ten co sprzedawał mówił że dobry , lecz jak on zapewni jak on rozkręca auta i sprzedaje
    mam jeszcze swój sterownik z takim samym błędem lecz tamten miał jeszcze problemy czasem z immo, gdyż potrafił zgasnąć sam nie wiem czy jest możliwość naprawy???sterownika z takiego uszkodzenia cewka pracuje ok