Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megan I Coupe Sport - Zamiana oryginalnego radia na odtwarzacz Cd/Mp3

11 Lut 2013 01:20 3054 6
  • Poziom 1  
    Witam ! Jestem nowym użytkownikiem forum...! Od niedawna jestem posiadaczem renault megane I sport coupe z 2001 roku. Niestety fabryczne radio jest na kasety. czy istnieje możliwość zamiany radia na odtwarzacz cd/mp3 tak aby podlączyć go pod sterowanie z kierownicy i wyświetlacz?
  • Poziom 23  
    Tak, ale tylko na to samo radio z tego samego auta tyle że w wersji CD o ile występowało. Montaż innego radyjka jest możliwy lecz często tracimy sterowanie z kierownicy jak i komunikaty na wyświetlaczu w samochodzie. Obecnie walczę w warsztacie z firmowym radyjkiem z Fiata Weekend (kaseciak Fiata). Klient chce zainstalować Sony GT22 w miejsce firmowego radia bez pozbywania się panelu (deski) z Fiata! W moim przypadku polega to na całkowitej przeróbce panelu sterowania radia Sony! Muszę umieścić wyświetlacz SONY w miejscu wyświetlacza firmowego FIATA oraz podłączyć wszystkie przyciski panelu SONY w miejsce przycisków z panelu FIATA. Polega to na odcięciu ścieżek SONY, dorobieniu przewodów i przeniesieniu pod przyciski na oryginalny panel. Możesz też zakupić kasetę (Interface):

http://www.nowyelektronik.pl/opisy/52585.jpg

Obecnie używam ją w swoim aucie które też czeka na przerobienie firmówki z kasetą na CD. Jakość może nie powala lecz zdaje egzamin. Można podpiąć mp3 / telefon z jackiem (np. Nokia N95) lub inny odtwarzacz audio z takim wyjściem AUX.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Jeżeli chcesz mieć fabryczne radio w swojej megance wspolpracujace ze sterowaniem, wyswietlaczem i dodatkowo czytajace mp3 to niestety takiego radyjka nigdy nie wyprodukowano. Jedyna opcja to zakup fabrycznego radia na cd - w twoim przypadku bedzie to radio model "Tuner List" z dużym zaokrąglonym panelem, dzieki ktoremu radio komponuje sie z konsolą. Jezeli chcesz zeby odtwarzalo mp3 to jedynie mozesz sobie zakupic transmiter i podlaczyc do niego odtwarzacz przenosny mp3, telefon itd.
  • Poziom 43  
    mtr2 napisał:
    wspolpracujace ze sterowaniem, wyswietlaczem i dodatkowo czytajace mp3 to niestety takiego radyjka nigdy nie wyprodukowano

Wyprodukowano-Update z dekoderem mp3.
  • Poziom 11  
    Pełna zgoda - niektóre wersje update czytają mp3 ale takie radyjko w megance I nie bylo montowane a tego wlasnie modelu samochodu dotyczy post. Czytaj kolego uważnie a nie między wierszami. Napisałem, że "Jeżeli chcesz mieć fabryczne radio w swojej megance wspolpracujace ze sterowaniem, wyswietlaczem i dodatkowo czytajace mp3 to niestety takiego radyjka nigdy nie wyprodukowano. "
  • Poziom 43  
    mtr2 napisał:
    Pełna zgoda

Cieszę się :D
    Czytam posty wbrew pozorom bardzo dokładnie, mój był czysto informacyjny.