Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion PN-1628M Almera N16 - Samo się zgłaśnia

fearu 11 Lut 2013 06:51 1848 3
  • #1 11 Lut 2013 06:51
    fearu
    Poziom 2  

Witam;
    Mam problem z radiem Clarion PN 1628M w Nissanie Almera n16 z 2000r. Radio samo się zgłaśnia do maximum bez żadnego powodu. Czasami podczas jazdy w ogóle bez dotykania radia, czasem po wciśnięciu jakiegokolwiek przycisku. Początkowo myślałem, ze problem jest w sterowaniu z kierownicy, ale po odłączeniu przewodów nic się nie zmieniło. Odłączyłem też zmieniarkę i też to samo. Sprawdzałem pokrętło, ale wszystko było w porządku. Nie znalazłem u mnie w mieście żadnego elektryka, który chciałby się tym zająć. Czy ktoś miał podobny problem lub wie jak się z nim upora?

0 3
  • #2 11 Lut 2013 08:13
    box.mann
    Poziom 23  

Musisz rozebrać panel z przyciskami i sprawdzić czy oby przypadkiem przełączniki sie nie zwierają. U Mnie działo się to samo w Sony GT225C. Po rozebraniu panelu okazało się że przełącznik (+)Volume był juz wykończony i nie odbijał. Wystarczyło lekkie drganie by dotykał blaszką spodu. Dzięki czemu działał jak by ciągle był nacisnięty.

0
  • #3 11 Lut 2013 08:59
    fearu
    Poziom 2  

Przyciski sprawdzałem. U mnie jest pokrętło od głośności które też sprawdzałem i nic nie pomogło. Jest jedna rzecz, która mnie niepokoi. Radio wraz ze zmieniarką płyt jest zamocowane na ramce metalowej, która jest dokręcana do karoserii samochodu. Gdy sprawdzałem radio wyjąłem je z tej ramki i podłączyłem wtyczkę, a radio się nie uruchomiło. Załączyło się dopiero gdy z powrotem wsadziłem je w ramkę. Jakby na wtyczce nie było masy, a brał masę jedynie przez obudowę. Czy to może mieć coś wspólnego z moim problemem? A może tak ma być, a problem leży jeszcze gdzie indziej? Myślę, że do tego jest właśnie potrzebna bardziej fachowa wiedza elektroniczna i znajomość konstrukcji takiego radia.

0
  • #4 19 Lut 2013 21:12
    fearu
    Poziom 2  

Widzę, że jest to ciężki temat. Czy ktoś może chociaż mi poradzić, czy poprawić doprowadzenie masy na obudowę, czy do kostki zasilającej? Robiłem kilka dodatkowych testów i np. odłączyłem zmieniarkę płyt (czyli nie pobierała ona dodatkowo prądu) i problem pojawiał się znacznie rzadziej. Normalnie przy podłączonej zmieniarce występowało po max około 15 minutach jazdy. Po odłączeniu jeździłem ze 4 dni bez problemów. Po podłączeniu z powrotem problem jest tak jak wcześniej.

0