Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z580A - Mimo wszystkich zainstalowanych sterowników żadna gra nie działa

11 Lut 2013 08:16 3237 10
  • Poziom 13  
    Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem laptopa LENOVO Z580A i mimo instalowaniu różnych gier np. FIFA 12, GTA 4 komputer nie uruchomi tych gier. W menadżerze urządzeń wszystkie sterowniki są zainstalowane.

Parametry techniczne:
    procesor: Intel(R) Core(TM) i3-3110M CPU @ 2.40GHz
    RAM: 8GB
    System: Windows 7 professional edition 64-bit
    Grafika: GeForce GT 635M
  • Poziom 38  
    Wywala jakiś komunikat o błędzie? Sprawdź jak masz ustawioną grafikę czy nie korzystasz z trybu oszczędzania energii bo wtedy uaktywniony zostaje Intel HD Graphics 3000/4000 jeśli tak to przestaw na wysoka wydajność
  • Poziom 13  
    zarządzanie energia mam przestawione na wysoka wydajność. w ustawieniu NVIDIA ustawiłem ze dla gier ma uruchamiać grafikę dedykowana ale i tak nic nie daje. gra się uruchamia tzn wyskakuje pierwszy obrazek np. FIFA 12 i za 5 sekund zamyka się bez żadnego błędu ani nic..

Gdy chce zainstalować sterowniki z płyty dodanej do Laptopa to pisze ze sterownik nie odnalazł żadnego sprzętu zgodnego ze sterownikami a ze strony NVIDIA sterowniki normalnie weszły i w menadżerze urządzeń widać kartę INTEL HD i GeForce 635M
  • Poziom 11  
    Komputer jest zaktualizowany poprzez Windows Update?
  • Poziom 13  
    Odinstalowałem wczoraj sterowniki wyczyściłem rejestr i czekam teraz na pełną aktualizacje. Ale przez 4 dni już chyba wystarczająco się z aktualizował żeby można było wgrać sterowniki ale nie da się. Jedynie co dało się wgrać to ze strony NVidia ale nie działały prawidłowo.
  • Poziom 11  
    Aktualizacje Windows to podstawa to poprawnego chodu komputera. Pierwsze zaktualizuj komputer poprzez windows update, wtedy bierz sie za instalowanie sterownikow ze strony producenta karty graficznej. Jak zaktualizujesz komputer do pelna, wtedy sciagnij sterownik tylko i wylacznie ze strony producenta. Jezeli dalej nie bedzie chodzic napisz.

PS. Wrzuc screena z managera zadan.
  • Poziom 13  
    Na razie aktualizuję system poprzez Windows Update. Nie pozwalam mu instalować żadnych sterowników dot. karty graficznej nVidia. A oto screen:

• Poziom 11  
    Po zaktualizowaniu komputera do tzw. 'pelna' zresetuj go.

Upewnij sie ze nie masz zainstalowanych innych sterownikow do karty graficznej i zainstaluj to:

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.a...375&lang=eng&OSVersion=Windows%207%20(64-bit)*&DownloadType=%0A%09%09%09%09%09%09%09Drivers%0A%09%09%09%09%09%09

A tak wogole, co to jest za 'Kontroler Wideo'?
    Masz cos podpietego, jakas kamere lub aparat?

Jak skonczysz napisz czy dziala dobrze, jak nie bedziemy myslec.

PS.
    Co do linku widac jakby byl on urwany badz nie do konca skopiowany, przynajmniej u mnie tak jest. Skopiuj go calego myszka i wklej do paska adresu.

Dodano po 10 [minuty]:

A i jeszcze jedno, wrzuc screen'a z managera urzadzen jeszcze raz, ale rozwin liste kontrolerow dzwieku, wideo i gier.
  • Poziom 13  
    Sterowniki do karty Intel za zainstalowane poprawnie z płyty dostarczonej przez Lenovo. A kontroler Wideo jest to właśnie brakujący sterownik GeForce. Gdy pozwolę mu włączyć aktualizacje sterownika to sobie pobierze automatycznie ale jest zaznaczone ze urządzenie nie działa. A dokładnie przedstawia to screen:

Gdy pierwszy raz zainstalowałem sterowniki pobrane pod ten model karty graficznej ze strony Nvidia w menadżerze urządzeń była karta graficzna GT 635M ale nie działała poprawnie.
  • Poziom 11  
    Zainstaluj sterownik ten co Ci dalem do Intel HD Graphic 4000, nie instaluj z plyty.
    Potem zaktualizuj ta standardowa karte VGA z wykrzyknikiem poprzez menadzer urzadzen. Wyszukaj sterownik online.

A moze tak robiles i dalej nic?

Dodano po 2 [minuty]:

' A i jeszcze jedno, wrzuc screen'a z managera urzadzen jeszcze raz, ale rozwin liste kontrolerow dzwieku, wideo i gier. '
  • Poziom 13  
    Witam,
    Problem rozwiązany. Postawiłem system od nowa nie instalowałem żadnych sterowników do kart graficznych czy Intel czy Nvidia. Zaktualizowałem na MAXa Windowsa. Ściągnąłem sterowniki do INTEL HD 4000 i zainstalowałem, następie pobrałem ze strony nvidia sterowniki do GeForce GT 635M zainstalowałem zrestartowałem i działa aż radość.

Dziękuję za dużą pomoc przy rozwiązaniu problemu.
    Temat zamykam.