Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Delonghi Magnifica- otwierają się drzwi

Edith70 11 Feb 2013 10:56 5385 7
 • #1
  Edith70
  Level 2  
  Mam problem z samoistnie otwierającymi się drzwiczkami ekspresu. Poczatkowo otwierały sie samoistnie rzadko, tylko czasami przy załączaniu. Ostatnio otwierają się każdorazowo przy załaczaniu, a nawet czasami przy robieniu kawy. Czy można to jakoś naprawić, czy muszę dzwonić do serwisu?
 • #2
  highlanderus
  Level 30  
  Wszystko można naprawić. Ekspres jest jeszcze na gwarancji?
 • #3
  BRum
  Level 21  
  Zbyt duży luz między prowadnicami obejmy zaparzacza a aślizgaczami na tylnej ściance.Weź przytrzymaj dwoma palcami zaparzacz i poruszaj od siebie i do siebie.
  Jle kaw zrobił ekspres ,zczytaj w trybie serwisowym.
 • #4
  Edith70
  Level 2  
  Dzieki. Podziałało! Mam nadzieję, że na dłużej. Ekspres jest na gwarancji. Nie wiem ile kaw zrobil. Średnie 2-3 dzienne, a ma prawie 2 lata
 • #5
  BRum
  Level 21  
  prawda jest taka,ze jak nie wykasujesz tego luzu to będzie się działo tak samo.Sprawdź czy dokręcobe są 3 śruby,2 w siodle zaparzacza klucz imbusowy 3
  oraz jeden wkręt schowany poniżej w walcu plastykowym o który zahacza zaparzacz.
  Samo poruszanie zaparzaczem nic nie da .Jak jest na gwarancji to lepiej im dać do zrobienia bo będzie coraz gorzej a sam pewnie tego nie zrobisz.
 • #6
  LukaszWRO
  Level 1  
  Witam serdecznie, odkopuję temat :)
  Miałem ten sam problem z otwierającymi się drzwiczkami i specjalnie zarejestrowałem się na tym forum, bo może znalezione przeze mnie rozwiązanie zaoszczędzi komuś czasu.
  U mnie żadnych luzów w "zatrzasku" zaparzacza nie było. Były za to resztki kawy. Po odkręceniu dwóch śrub imbusowych i wyjęciu dziada, dokładnie go wyczyściłem drobin kawy - i po ponownym zamontowaniu problem zniknął. Trzeba przy tym uważać na przykręcony na zwykłej śrubce krzyżakowej mechanizm ze sprężynką - lepiej tej sprężynki nie zgubić :).
 • #7
  abbus
  Level 2  
  Witam. Temat dawno przetwarzany, ale może ktoś jeszcze ma ten problem. Przedstawione rozwiązania są w moim przypadku nieskuteczne. Ani doręczenie mechanizmu, ani wyczyszczenie go.
 • #8
  Krzysztof8791
  Level 4  
  witam
  u nie kiedyś taki problem powodował lejek wylewki w drzwiczkach po prostu był zabrudzony trzeba go wyciągnąć i wyczyścić w przeciwnym wypadku może dojść do jego uszkodzenia
  pzdr
  Krzysztof