Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moduł CI do kablówki w systemie CONAX.

Adixior 11 Feb 2013 11:07 7083 2
    Adixior
    Level 10  
    Witam,

Kupiłem TV Sharp LC-60LE740E z wejściem CI.
    Do tej pory używałem dekodera Technisat DX4.
    Chcę zrezygnować z dekodera na rzecz modułu CI w telewizorze.
    Moja kablówka działa w standardzie CONAX i nadaje sygnał cyfrowy (również w HD).
    Myślałem o module CONAX TechniCrypt CX Technisat...

I tu pytanka:
    1. Czy taka zamiana z dekodera sprzętowego na moduł CI ma w tym przypadku sens? (odczuwalna zmiana jakości obrazu??? bo funkcyjnie to chyba TV ma więcej do zaoferowania)
    2. Jaki moduł CI będzie najlepszy do powyższego?
    3. Na co zwracać uwagę przy doborze modułu?
    4. Gdzie w Warszawie lub okolicach można dostać taki moduł? (okolice wolumenu to moje sąsiedztwo)

Pozdrawiam,
    A
    kichu123
    Level 11  
    Witam,

Mam TV SHARP AQUOS Quattron i moduł CI TechniCrypt >>CX<< TechniSat i cyfrową kablówkę nadającą w systemie CONAX i:

1. moduł CI i kartę Klienta dostałem od dostawcy kablówki na życzenie przy zmianie umowy z analoga na programy cyfrowe - zapytać trzeba u swojego dostawcy.
    2. obraz HD żyleta, ale przy "pstrykaniu po kanałach" czasem gubi synchronizacje w czasie, głos leci inaczej niż obraz. NIE WIEM CZEMU - walczę z tym. Po pstyknięciu P+ i - wskakuje dobrze (poczytałem teraz w sieci i Sharp-y tak podobno mają na DVB-C a na DVB-S podobno jest jeszcze gorzej: Link).
    3. TV czasem nie widzi karty CI po włączeniu, muszę wyjąć moduł CI i go włożyć ponownie aby "zainicjować kartę CI". NIE WIEM CZEMU - walczę z tym też.

Tyle mogę napisać o przygodzie z TV Sharp i module CI Conax.

A jeszcze jedno, moduł CI w ustawieniach pokazuje że ma pobrane wszystkie aktualizacje.

Kilka godzin później po przelizaniu kartka po kartce instrukcji obsługi:

Podłączyłem oryginalne wifi USB Sharp-a do TV i zrobiłem aktualizację do ver. 112ee1205111. Nie widzę na razie zmian w wyglądzie menu czy innych zmian, może trochę płynniej się przełącza, ale to może być subiektywne odczucie. Potestuje i napiszę czy aktualizacja rozwiązała problemy p. 2. i 3. .
    kichu123
    Level 11  
    Aktualizacje modułu CI i telewizora pomogły... na tyle, że zawieszenie pojawia się raz na kilka dni, ale jest...

NIE WIEM JAK NAPRAWIĆ/ ROZWIĄZAĆ TEN PROBLEM. Proszę o pomoc. Problem pozostaje nierozwiązany.