Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Legalne Radio. Koncesja na komercyjną stację radiową. Ile to kosztuje?

15 Lut 2005 16:47 4482 12
  • Poziom 34  
    Witam serdecznie wszystkich.
    Poszukuje informacji na temat koncesji na komercyjna stację radiową a dokładnie ile to kosztuje bo na stronach URTiP nic o tym nie ma, a przy okazji czy ktoś może zna jakąs firme która sie zajmuje produkcją albo sprzedażą profesjonalnych nadajników radiowych? Z góry dziekuje
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Wydaje mi się, że powinieneś tam zadzwonić lub nawet wybrać się osobiście mimo podejżewam sporej odległości i wtedy zostaniesz napewno poważnie potraktowany oraz uzyskasz konkretne informacje w tym temacie .Jeżeli myślisz o takiej działalności na poważnie, to nie powinno stanowić to dla Ciebie żadnego problemu.
  • Poziom 34  
    No dobrze serdecznie wam dziękuje, a jak jest z koncesją? Ktos wie?
  • Poziom 21  
    Że by móc uruchomić małe legalne radio potrzeba min. 100.000zł standardowo kilkaset tyś.zł, chyba że już jesteś tego świadomy i masz bogatego inwestra(ów) i dalszy plan działania. Następnym problemem to to, że krajowa rada musi ogłosić przetarg na konkretną częstotliwość w danym rejonie i wtedy możesz się o nią starać.
  • Poziom 22  
    A co trzeba zrobić, jeżeli ma się już działające radio internetowe, jest zaiks, nadajemy legalnie, itditp i żeby pójść w eter?? Trzeba mieć wykupioną częstotliwość, nadajnik i antenkę z pozwoleniem?? czy coś jeszcze??
  • Poziom 21  
    Jak wyżej :) Z tego co się orientuje zaiks mozna opłacać na dwa sposoby. Stałą stawke zalezną od zasiegu stacji, czyli potencjalnej ilości słuchaczy, lub od konkretnego odtwarzanego utworu. A dalej jak wspomniałem - kasa. Potrzeba w sumie kilkaset tyś.zł, że by uruchomić niewielką rozgłośnie radiową. Wiem, bo mam znajomego co obraca się w show biznesie muzycznym i właśnie stara się coś w tym kierunku zrobić, aby utworzyć kolejną lokalną stację w moim mieście. Dodam tylko że jest to osoba znana nawet i za granicą. Ale rozumiem, niewiedzieć jest rzeczą ludzką :)
  • Poziom 22  
    Nie pytam się, ile by to kosztowało, na razie ciekaw jestem, co potrzeba, jak na razie radio ciągnie legalnie, ale w necie, a gdyby tak dać mały nadajniczek, i żeby po mieście hulało, dobrze by było :)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    To bys w najlepszym przypadku dostal rok na trzy ;)

Musisz miec koncesje, zeby LEGALNIE nadawac... I kilkaset tysiecy w portfelu, ktore po uzyskaniu przedmiotowej koncesji, zmniejsza swoja objetosc ;)
  • Poziom 21  
    Co potrzeba? Powtarzam jeszcze raz. Jeżeli jesteś poważną i konkretną osobą i faktycznie masz zamiar starać się o koncesję, to zadzwoń do KRRiTV lub wybierz się osobiście. Tam uzyskasz konkretne i aktualne informacje na ten temat, a forum służy do rozwiązywania problemów natury technicznej. Jeżeli jesteś tylko ciekaw jak to mniej więcej wygląda, to najlepiej zadaj takie pytanie na tym forum: www.radiopolska.pl Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Dzięki za pomoc w tej sprawie. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Jeszcze jedno dodatkowe pytanie do tego postu:
    Jaką maksymalny zasięg można osiągnąć na odpowiedniej antenie przy możliwej dopuszczonej mocy nadajnika (20 mW). Czy łatwo zaprojektować do takiego nadajnika antenę? Czy antena na małym maszcie 1,5 m, która leży u mnie od CB może się nadać?
  • Specjalista techniki cyfrowej
    :arrow: Jobej
    1. Nawet kilkaset metrów, zależy od tego, jak wysoko umieścisz antenę, jakie będziesz miał otoczenie, jaki odbiornik. Mi się udało 250m z anteną zamontowaną w pokoju.
    2. Antenę zaprojektować całkiem łatwo można, tak samo jak dla dużych mocy, a o tym było już mnóstwo postów. Poz tym są darmowe programy do projektowania anten, w szczególności anten Yagi, bo dipole to można w głowie projektować :D (np. Quickyagi (ukrywa się pod nazwą qy4), albo PCAAD).
    3. Antenę od CB trzeba by skrócić i dostroić