Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka DED7809 wirnik stawia opór, całość buczy i nie działa.

Bushpenguin 11 Lut 2013 12:59 2019 3
  • #1 11 Lut 2013 12:59
    Bushpenguin
    Poziom 2  

Witam
    Mam taki problem ...
    Pewnego dnia włączam szlifierkę taśmowo-tarczową która rano jeszcze pracowała bez problemu i zonk. Wirnik zrobił ruch kilka mm, szlifierka buczy i wirnik stoi. Wyłączam z prądu próbuję ręką pokręcić wirnik i coś "chrzęści" co chwilę aż w końcu opór stał się bardzo mocny. Rozkręciłem silnik i wszystko wygląda ok na moje niewprawne oko. Zdejmuję cewkę z wirnika i sprawdzam łożyska, chodzą delikatnie i równo jak nowe. Zakładam cewke ... i znowu coś chrzęsci ... Skręcam leciutko silnik, wirnik chodzi w miarę luźno. Jeśli mocniej go skręce to się zablokuje całkiem. Odpalam szlifierke buczy i się nie rusza :/
    Czy może to ten element został uszkodzony czy to coś z silnikiem?
    Szlifierka DED7809 wirnik stawia opór, całość buczy i nie działa. Szlifierka DED7809 wirnik stawia opór, całość buczy i nie działa.
    Edit: Wirnik obciera o stojan. W jednym miejscu wirnika to czerwonawe jest całkowicie zdarte (taki pierścień szerokości ok 6mm). Czy to coś zmienia?

0 3
  • #2 12 Lut 2013 22:27
    waldekel
    Poziom 28  

Jak wirnik obciera o stojan to chyba jasne że tak nie może być.

0
  • #3 13 Lut 2013 00:01
    Bushpenguin
    Poziom 2  

Jasne, że nie może ale co to spowodowało?
    Po konsultacji ze znajomym doszliśmy do wniosku, że to może być przegrzany/zwichrowany wał. Ale on nie miał w rękach tego silnika i nie ma pewnosci. Wirnik kręci się gładko na łożyskach podczas gdy stojan jest zdjęty. Gdy go założę nie można ruszyć wirnikiem.

0
  • #4 20 Lut 2013 15:51
    yaro77
    Poziom 13  

Bushpenguin napisał:
    Edit: Wirnik obciera o stojan. W jednym miejscu wirnika to czerwonawe jest całkowicie zdarte (taki pierścień szerokości ok 6mm). Czy to coś zmienia?

W żadnym wypadku rdzeń wirnika nie może zacierać o rdzeń stojana, podejrzewam że mocowanie rdzenia stojana w obudowie nie jest precyzyjne (powycierały się plastikowe ograniczniki) lub na skutek nadmiernego nagrzewania się łożysk nadtopiło się plastikowe gniazdo łożyska, stąd te ślady tarcia na wirniku.

0