Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Radio Navigation BNO 881 - potrzebny dump

szatz 11 Lut 2013 13:43 3153 2
  • #1 11 Lut 2013 13:43
    szatz
    Poziom 25  

Witam.
    Potrzebuje dumpa do Skoda Radio Navigation BNO 881 DX
    1U0 035 191B.
    Ewentualnie czy mozna wgrać do tego modelu coś innego w celu sprawdzenia poprawności działania ? Komunikację z FIS-em mam prawidłową .

Udało mi się dostać inne identyczne radio z rozbitym wyświetlaczem z którego zczytałem zawartość - niestety nie znam kodu. Z analizy zawartości wynika że kod jest zapisywany standardowo w liniach 20,40 i 60-ej. Wstawiłem więc w tych liniach zawartość z nawigacji MFD - niestety kod niepoprawny. Zrobłem też próbę wgrywając całą zawarość pamięci z Nawigacji MFD niestety równierz niepoprany kod - zauważyłem dodatkowo że zmienił mi się język z angielskiego na niemiecki.
    Wniosek więc taki że sposób kodowania w tym radiu różni się od tego w nawigacji MFD (w nawigacji MFD pierwsza połowa linii ma okreslone wartości zaś druga połowa jest wyzerowana w nawigacji ze skody cała zawartość linii ma określone wartości). Czy jest ktoś na tym forum kto może pomóc ruszyć to radio dalej.

0 2
  • Pomocny post
    #2 14 Lut 2013 18:26
    ikar55
    Spec od car audio

Błędny odczyt eepromu (całe linie od $70 do $D0 bez danych ).

0
  • #3 15 Lut 2013 08:54
    szatz
    Poziom 25  

Nawigacja której bina podałem nosiła ślady podpięcia więc ktoś ją czytał lub programował - sprawdziłem że po wgraniu tego sczytanego bina z nawigacji z rozbitym wyświetlaczem radio pierwsze uruchamia się i prosi o kod. Nawigacje czytałem na uśpionym radiu ( 8,2V ) za pomocą programatora Wellon VP-990 wybierając pamięć 24C32 ( SGS THOMSON ). Wlutowałem się od spodu (3 kabelki ) jak dla nawigacji MDF - SDA, SCL i oczywiście masa. Pamięć czytała się i programowała za każdym razem. To że w podanych wyżej liniach są wartości zerowe zauważyłem - myślałem za tak ma być ( nie miałem z czym porównać ).
    Sprawdzę czy w liniach tych mogę coś zapisać i czy to się odczyta.

Sprawdziłem zawartość tych linii - takie są w pamięci tego radia - jak wyedytuje te komurki to zawartość ich się zmienia przy późniejszym odczycie.

0
  Szukaj w 5mln produktów