Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer dla amatora educji video do 2000zł.

11 Lut 2013 14:06 573 1
  • Poziom 6  
    Witam. Proszę o pomoc w doborze części do złożenia komputera do 2000zł. Chciałbym mieć taką swoistą tanią stację roboczą, która służyć będzie do edycji video i robienia filmów z ekranu (camtasia itp.) w wysokiej jakości obrazu i przede wszystkim dźwięku(w przyszłości zakupie dobry mikrofon/dyktafon nagrywający bardzo wysokiej jakości dźwięk i kamerę/lustrzankę hd). Nie zamierzam grać w gry, więc nie chcę dobierać części pod tym kątem. Wiem, że do złożenia dobrego kompa do edycji video potrzeba większego budżetu, ale ja w temacie edycji filmów jestem nie dość, że amatorem, to jeszcze początkującym i nie zamierzam robić filmów z multum efektów specjalnych. Podkręcanie procesora w przyszłości oczywiście wchodzi w grę (choć nie będę tego robił osobiście, tylko powierzę komputer w ręce specjalistów).
    I na koniec jeszcze pytanie: jak to jest z używanymi częściami? Komputer będzie mi składał kolega informatyk-amator (na forum pytam jednak, żeby skonfrontować jego pomysły z innymi specjalistami) i z używanych byłoby dużo taniej. Czy tak złożony sprzęt będzie mniej trwały, mniej wydajny? Czy któreś z części warto jednak kupić jako nowe z gwarancją? Które? W związku z tym, jeśli to możliwe i będziecie tak łaskawi poświęcić więcej czasu proszę o dwie propozycje zakupów do 2000zł- z częściami używanymi(ceny w przybliżeniu) i nowymi.

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.