Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung GT-i9100 - Telefon nie załącza się po nocnym ładowaniu

donko 11 Feb 2013 15:14 2685 5
 • #1
  donko
  Level 10  
  Telefon Samsung GT-i9100 zostawiłem załączony z podłączoną ładowarką , następnego dnia rano telefon był wyłączony i nie dawał się załączyć.Sądziłem że może coś z baterią , ale bateria miała napięcie. Przy pomiarze napięcia gdy była podłączona do telefonu napięcie było 0V .Zasiliłem telefon z zewnętrznego zasilacz napięciem 3,7V z prądem dojechałem do 400mA a zasilacz cały czas był w ograniczeniu .Pomiar rezystancji na zaciskach do których podłącza się baterię dał wynik 0 omów(pomijam rezystancję przewodów pomiarowych).Płytę główną umyłem w spirytusie , dokładnie wydmuchałem sprężonym powietrzem i wysuszyłem suszarką -baz efektu.Czy można jeszcze coś zrobić , oczywiście poza spuszczeniem w kanał.Może któryś z kolegów spotkał się już z taką usterką i pomoże?
 • #2
  grubas
  Level 40  
  Ja bym zaczął od podstawienia baterii.
 • #3
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  Czyli rozumiem że masz zwarcie na płycie głównej telefonu. Jak dobrze zrozumiałem, rezystancja przejścia od + do - baterii ma zerowy opór( jest zwarcie). Jeszcze tak , zmierz napięcie na odłączonej baterii i podaj, podłącz ładowarkę do telefonu bez baterii, i zmierz napięcie na zaciskach + i -jeżeli masz zerowe napięcie na zaciskach + i - zamiast około 4,2V to musisz szukać zwarcia na płycie głównej telefonu.
 • #4
  donko
  Level 10  
  Jest dokładnie tak jak napisałeś , po wyjęciu baterii i podłączeniu zasilacza na zaciskach baterii jest 0V.Odłączyłem wszystkie dodatkowe człony od płyty głównej i jestem pewien że zwarcie jest tylko na tej płycie, na zaciskach (+) ,(-) baterii .Tylko jak to znaleźć bez szczegółowego schematu , a na dodatek należałoby podejrzane elementy wylutować co przy moich możliwościach technicznych i fizycznych jest raczej niemożliwe .Chyba to odpuszczę.Ale dzięki za zainteresowanie
 • #5
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  Jeżeli nie masz części , sprzętu ani umiejętności, pozostaje Ci albo serwis albo kupno sprawnej płyty głównej.
 • #6
  donko
  Level 10  
  W końcu dałem do serwisu , zapłaciłem 100zł i telefon działa .Jestem w szoku , w serwisie autoryzowanym stwierdzili że naprawa jest nieopłacalna.