Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopot z ustawieniem/rozmieszczeniem głośników.

BehringerPL 11 Lut 2013 15:42 750 4
  • #1 11 Lut 2013 15:42
    BehringerPL
    Poziom 6  

Witam, u mnie w szkole są 10-cio letnie kolumny ważą one 16kg i z tyłu na tabliczce napisane jest 75W RMS (kolumny używane na apele dyskoteki itp.) Wiem że zaraz ktoś powie że to za mała moc itp. ale muszę przyznać że SPL to mają wysokie. Napędza je również stary powermixer LDM Electronics. Ostatnio zostały dokupione statywy do kolumn. I mam pytanie bo szkoła organizuje dzień tańca na dworze i nie wiem jak one będą się tam sprawować, prosiłbym o pomoc zwłaszcza z drugą częścią pytania. I ostatnio gdy byłem w szkolnym sładziku do którego dostępu nigdy nie mam dostępu (wysłano mnie po jakieś kable nieistotne) i tam zauważyłe jakieś dwie kolumny na samej dole byłe mała tabliczka z logiem Ibiza Sound (wiem co to za badziew ale dobra) w każdym bądź razie były kolumny i drugi powermixer jak już się popytałem to powermixer to Behringer PMP530M a kolumny to Ibiza Sound star 10 i ponoć 250W (kto to kupił nie wiem i pytać się nie będę) w każdym bądź razie mogę mieć do nich dostęp i mam pytanie te kolumny ibizy się nadadzą do czegoś czy może jakieś dopełnienie do zestawu.

PS: Dziś się pytałem nauczyciela o tym sprzęcie i powiedział że zamiast Behringera może być Subwoofer aktywny z wyjściami na dwie satelity (w tym przypadku te dwie kolumny ibiza sound) znalazłem ten subwoofer na stronie:

http://www.sprzet-dyskotekowy.pl/product-pol-2182-Subwoofer-aktywny-800W-15-.html

I jeżeli już używać tych pseudoestradowców to czego Dobrego Behringera czy ten subwoofer?

Przepraszam jeżeli źle sformułowałem pytanie ale piszę to na szybko w razie pytań proszę pisać.

Pozdrawiam

0 4
  • Pomocny post
    #2 11 Lut 2013 15:50
    wojtas_177
    Poziom 22  

Hmm... 75 Watów na stronę w plenerze, może to być zbyt mało. Ja bym zabrał wszystko, co posiada szkoła na taką imprezę.

0
  • #3 11 Lut 2013 16:00
    BehringerPL
    Poziom 6  

Tak czy tak wezmę wszystko co szkoła ma z nagłośnienia lecz też mam problem z wybraniem tego powermixera czy Ibiza Sound subwoofer z wyjściami na satelity?

Później jakoś to trzeba będzie rozstawić kolumny więc jakbyś mógł mi jeszcze napisać jak to rozstawić. Wielkość tej strefy gdzie będą się wszyscy bawić (tam ma głównie grać muzyka) ma jakieś 100x100-150 metrów no + drzewa.

0
  • Pomocny post
    #4 11 Lut 2013 16:26
    wojtas_177
    Poziom 22  

"Ten powermixer" możesz użyć jako główny mikser, wzmacniacz w subwooferze możesz zastosować do napędu nadstawek ibiza, a ten drugi powermixer jako koniec mocy do kolumn 75 watów :D

0
  • #5 11 Lut 2013 16:45
    BehringerPL
    Poziom 6  

A co z ustawieniem głośników ?

0