Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha A4115H - Podłączenie urządzeń

michail123x 11 Lut 2013 16:02 993 1
  • #1 11 Lut 2013 16:02
    michail123x
    Poziom 11  

Witam, mam problem z podłączeniem źródła dźwięku do Yamaha A4115H. Z tyłu znajdują się dwa gniazda jack, ale po podłączeniu tam gitary lub miksera dźwięk jest bardzo cichy jak na 250W. Instrukcja obsługi niestety prawie nic mi nie mówi.
    Tak wygląda ten sprzęt:Link
    A tu instrukcja:Link

Domyślam się że jest to sprzęt estradowy, ale co można pod to podłączyć?
    Sygnał trzeba puścić przez jakiś mixer, czy coś takiego? Czy można użyć tego jako piec gitarowy?

Proszę o pomoc, bo słabo znam się na tym pod jakie wejście co podłączyć(łączę przeważnie tak aby najlepiej brzmiało, ale jest to tylko metoda prób i błędów).

0 1
  • #2 11 Lut 2013 17:56
    anmedia
    Poziom 39  

michail123x napisał:
    Sygnał trzeba puścić przez jakiś mixer,

Dokladnie tak. Co wiecej potrzebujesz mikser estradowy a nie tani do zastosowan domowych. Jest zbyt duza roznica w napiciach (na koncowkach wyjscia-wejscia) stad ta roznica w dzwieku.

Ostatnio proszono mnie o podlaczenie zestawu do prezentacji. Mikrofon byl wpiety bezposrednio w wzmacniacz w glosniku (podobny do tego co prezentujesz). W druga kolumne chciano podlaczyc zwykly CD lub magnetofon. Efekt byl taki sam jak piszesz. Dopiero po wpieciu wszystkiego w mikser problem zostal rozwiazany.

Dodano po 2 [minuty]:

PS
    Zauwazylem w instrukcji ze masz przelacznik 0, -20dB (Input Level). Ustaw na 0 i zobacz czy bedzie poprawa!

0