Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konwerter sygnału analogowego na cyfrowy + xx?

11 Feb 2013 16:27 1848 6
 • Level 2  
  Witam,

  Chciałbym zrobić płytkę (możliwie jak najmniejszą) która mogłaby konwertować sygnał analogowy na cyfrowy. Na wejściu mały jack, na wyjściu jakiś sygnał cyfrowy, tak naprawdę wystarczą 3 bity, po drodze coś co przeanalizuje sygnał analogowy (8 różnych sygnałów - stanów*) i wypluje z niego sygnał cyfrowy którego oczekuje.

  Teraz pytanie? Jak ja mam się za to zabrać? :)

  Zastanawiałem się nad Atmegą, ale wydaje mi się, że płytka może być trochę za duża i nie wiem czy da się to zrobić za pomocą tego.

  Jeżeli okazałoby się, że nie mam czasu sam tego robić ile musiałbym zapłacić za wykonanie takiej płytki?
 • Level 36  
  A co to znaczy mała płytka? Mikrokontrolery można kupić bardzo małe.
 • Level 2  
  Chciałbym aby cała płytka miała wymiary smartfona (119,00 x 62,40 x 12,50 mm), ale chciałbym się zamknąć w granicach 200 zł.
  Dzięki za przeniesienie tematu do piaskownicy, właściwie tutaj moje miejsce jeśli chodzi o układy :)

  "Brak specyfikacji jakiego rodzaju analogowy sygnał na wejściu, jaki sygnał na wyjściu."

  Mam zamiar za pomocą dźwięku komunikować się z innym urządzeniem (dźwięk jako sygnał elektryczny), ale do tego potrzebuje (tak mi się wydaje) jakiegoś konwertera, przetwornika, nie mam zielonego pojęcia ;] Robię soft, a ta płytka stoi mi na przeszkodzie zrobienia czegoś fajnego :)

  Proszę o wykluczenie komunikacji bezprzewodowej typu bluetooth lub wifi, chce audio :)
 • Level 2  
  Dzięki za wskazówkę :)
 • Level 36  
  Płytka wielkości smartfona to jak dla mnie dość duża płytka :) Możesz znaleźć mikrokontroler w obudowie SMD 8-pinowej więc jego wielkość nie będzie problemem. Jeśli zdecydujesz się na DTMF to zobacz specjalny scalak do odbierania tego kodu: MT8870. Możesz tym sposobem przesyłać 4 bity i jest to bardzo proste. Zaleta tego scalaka to to, że nie wymaga programowania.
 • Level 43  
  Quote:
  Mam zamiar za pomocą dźwięku komunikować się z innym urządzeniem (dźwięk jako sygnał elektryczny), ale do tego potrzebuje (tak mi się wydaje) jakiegoś konwertera, przetwornika, nie mam zielonego pojęcia ;] Robię soft, a ta płytka stoi mi na przeszkodzie zrobienia czegoś fajnego Smile

  Bez hardware'u soft jest bezużyteczny :)

  Na czym chcesz ten soft uruchamiać? czy to coś ma jakieś interfejsy we/wy, czy jest gdzie podłączyć ten przetwornik i co dalej z tym sygnałem po przetworzeniu, będą jakieś urządzenia wykonawcze?