Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony sdm-hs75p - nie włącza się

11 Lut 2013 16:52 2577 2
  • Poziom 8  
    Witam mam problem z monitorem,nie włącza się i nie świeci dioda sygnalizująca napięcie,ostatnio miałem taki problem i po kilku próbach monitor zadziałał ale po ponownym uruchomieniu już nie działa,rozkręciłem monitor i na płycie głównej zauważyłem zgrubienia cyny jakby doszło do przepalenia elementów widocznych na zdjęciach,czy to jest przyczyną awarii ?, opłaca się go naprawiać sony sdm-hs75p - nie włącza się

Dodano po 11 [minuty]:

sony sdm-hs75p - nie włącza się

Dodano po 5 [minuty]:

może to wina zasilacza?

sony sdm-hs75p - nie włącza się sony sdm-hs75p - nie włącza się
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 20  
    Ja bym sprawdził zasilacz sprawdź czy masz napięcie i jakie, sprawdź dodatkowo kondensatorki czy nie są wypukłe albo czy ich nie rozsadziło od dołu.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam. W sprawie monitora - niedawno dostałem taki w "gratisie". Problem - działa/nie działa. U mnie zadziałał od razu, ale po pewnym czasie przestał. Więc zajrzałem - pierwsze podejrzenie - inwerter - ale sprawdziłem napięcia i profilaktycznie elektrolity - napięcia są, elektrolity jak nowe. Udało ni się dorwać service manual - i tm napisali procedurę naprawczą, nie działa - brak świecenia diody - sprawdzić napięia na inwerterze - są , sprawdzić napięcia na stabilizatorach na płytce sterownika obrazu - u mnie były (3.3 i 1.8),
    sprawdzić kwarc - nie ma nic na kwarcu - rada od sony - wymienić kwarc , jak nie ruszy - wymienić układ scalony. U mnie po wymianie kwarcu i profilaktycznym poprawieniu wszystkich lutów - kwarc ie ruszył, układ scalony u201 do wymiany - ale praktycznie nie do wykrojenia - prędzej za ok 8$ cała płytka. Jeśli tak, to na pożegnanie monitora - kilka testów - i pierwszy strzał - układ od resetu U202 (ASM809SEVRF-T SOT-23) - układ powinien wygenerować reset stanem niskim - do tego sygnał reset odkłócony kondensatorem c246 (10nF) do masy. Zwarłem ten kondensator pęsetą - i układ ożył - kwarc ruszył i monitor zagadał. Już nawet nie szukałem tego układu - dwa przewody do c246 na zewnątrz i microswitch od resetu przyklejony z tyłu - ponieważ monitor jest mój - to cała "naprawa" wyszła prawie za nic. Poszukam jeszcze tego generatora resetu - ale w tak wiekowym sprzęcie to nie wiem czy warto .... U mnie rozwiązało problem w 100%