Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323 - slabe grzanie

15 Lut 2005 17:46 8301 7
  • Poziom 21  
    Witam
    Mam mazde 323 1,7D z 1991r i mam bardzo slabe grzanie - nawet jesli jade w dluzsza trase to szyby ciagle sa zaparowane - nawet przednia nigdy nie jest idealna. Dmuchawa wieje w miare dobrze ale raczej chlodnym powietrzem. Ktos mi mowil ze winny moze byc jaks termostat przy silniku czy jakos tak. Gdzie sukac przyczyny tak slabego grzania?
  • Poziom 21  
    Witam
    Sprawdź jaką temperaturę ma silnik po zagrzaniu.Jeżeli samochód ten nie ma wskaźnika temperatury to musisz podjechać do jakiegoś warsztatu aby to zmierzyli.bo to może być uszkodzony termostat jeżeli temperatura jest za niska,powinna być w granicach 88-92 stopnie C.Jeżeli temperatura silnika jest włąściwa to sprawdź czy zawór do nagrzewnicy się otwiera bo to może być powodem.
    Albo po prostu masz zapowietrzony układ chłodzenia i to też powód słabego ogrzewania.
  • Poziom 34  
    Wersja optymistyczna, termostat,zapowietrzona instalacja,nie przestawia się klapa ciepło -zimno,filtr przeciw pyłkowy zapchany.
    Wersja pesymistyczna uszczelka pod głowicą lub pęknieta głowica.
  • Poziom 21  
    wskaznik temperatury jest - ale na nim jest tylko oznaczone Low i High i wskazowka jest zawsze po srodku po nagrzaniu silnika. Gdzie szukac tego zaworu od nagrzewnicy i jak sprawdzic czy uklad chlodzenie nie jest zapowietrzony?(nie jestem mechanikiem wiec prosilbym o jakies dokladne instrukcje)
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Na pokrywie termostatu jest śruba /zawór do odpowietrzania/ w czasie pracy silnika powoli wykręcaj aż zacznie lecieć płyn.
    Dla pewności wykręć najpierw na zimnym silniku żeby przy wykręcaniu na gorącym silniku nie było większych problemów /pokrywa jest aluminiowa/.
  • Poziom 21  
    ten termostat to sie znajduje na silniku? jesli tak to gdzie dokladnie, albo jak wyglada ten termostat, po czym mam go rozpoznac?
  • Poziom 10  
    Samochod ma juz kilka lat i moze byc zapchana nagrzewnica, to sie zdarza czasami.
  • Poziom 21  
    Witam
    chciałbym aby mi ktoś dokładnie wytłumaczył jak odpowietrzyć układ chłodzenia z nagrzewnica- w książce wyczytałem że musze odkręcić korek wlewu płynu na chłodnicy i odpalić silnik i pozostawić go na wolnych obrotach aż osiągnie normalna temperaturę. Tak tez robiłem ale mi się płyn w chłodnicy tak podnosi ze aż się wylewa. W tej samej książce jest napisane ze śruba do odpowietrzania jest ba obudowie termostatu - ale nie ma napisane jak ta śruba odpowietrzyć. Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi