Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maksymalna szybkość łącza?

11 Lut 2013 19:51 1443 8
  • Poziom 8  
    Witam. Mam internet 640kb/s stacjonarny orange livebox 2.0, według infolinii więcej nie pójdzie, ale sąsiad ma 4mb ta sama firma, gdy o tym wspomniałem dowiedziałem się, że przebieg linii jest inny, i korzystamy z różnych centrali ponadto nie ma możliwości przełączenia mnie do centrali z której korzysta sąsiad. Rzeczywiście moje maksymalne łącze to 640kb/s? Da się ocenić to z tych parametrów?

• Poziom 43  
    Sprawdź instalacje w domu - jeśli masz długi, płaski kabel do modemu to go skróć lub wymień na YTKSY. Przy obecnym stanie już masz błędy, więc nawet 1Mbit\s stoi pod znakiem zapytania.
    PS. Teraz masz raczej Neostradę 512 - przynajmniej synchronizacja tak pokazuje.
  • Poziom 8  
    Mój błąd;/ mam neo 512. Chodzi o kabel livebox-gniazdko tel.? Jak tak to ma 1.50m. Nie wiem czy to się liczy, ale mam funpack. Problem tkwi w sieci domowej czy zewnętrznej? Przypomniało mi się ze gniazdko telefoniczne było dorobione i łączy się z orginalnym gniazdkiem kablem o długości około 25m.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Podepnij na próbę do gniazdka pierwszego i daj parametry na forum. Jak dobrze pójdzie to max 1Mbit by się dało z tej linii wycisnąć tylko nie wiadomo co ze stabilnością.
  • Poziom 8  
    Dziś już za późno na taką operacje orginał jest w pokoju rodziców;/ jutro to zrobię. Dziękuje za odpowiedzi i pomysły
  • Poziom 15  
    Witam!

64dB tłumienia Downstream - masakra...W jakiej odległości jest centrala?

Jeżeli nie ma możliwości przełączenia (pewnie jest ale to inna bajka) - pozostaje zrobić z sąsiadem "spółę", dorzucić się na szybsze łącze, postawić WiFi i cieszyć się szybszym Internetem.

Oczywiście sugestia kolegów aby sprawdzić kable w domu jest jak najbardziej słuszna.

pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Zdjęcie parametrów z pierwszego gniazdka bez zmian;/

Gdy przedłużałem umowę centrala była 800m ode mnie to wziąłem opcje 10mb bo spokojnie pójdzie tak mnie zapewniano. Nowy miesiąc, nowa prędkość i dupa dalej 640kb/s wiec zadzwoniłem na infolinie dowiedziałem się ze centrala jest 8km a nie 800m i że jest to niemożliwe by ktoś z infolinii powiedział mi inaczej. Dodam ze tel miałem w neti i przeszedłem do neo bo w funpack'u mogłem mieć do 20mb. Wszystko w jednym taniej i lepiej rachunki poszybowały w górę hehe, zrobili mnie na szaro. Reklamacja nic nie pomogła
  • Poziom 15  
    8 km?

No to cud w zasadzie, że masz wogóle jakąkolwiek synchronizację...

Nie mam pojęcia co więcej powiedzieć - faktycznie jakaś ściema Ci się przydarzyła.

Jak jest możliwe sprzedanie 10Mbit na tak długim łączu - nie wiem. Reklamuj do upadłego. Może ktoś doświadczony w bojach z TP może pomóc w tej sprawie?

pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Skontaktowali się ze mną, namówili na telefon, zmyślali na temat internetu a finał jest taki że dostałem gorszy pakiet telefoniczny niż miałem w neti. Funpack kończy się w maju wiec nie jest to świeża sprawa. Kto wie, może w neti będą mogli przełączyć mnie do innej centrali jak nie to może wspomniany układ z sąsiadem wypali. Pozostało czekać do maja. Dziękuje za zaangażowanie. Zamykam

Pozdrawiam