Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra + Sagemcom DS 183 - lista kanałów

11 Lut 2013 20:16 6492 9
  • Poziom 9  
    Witam!!!!

Zakupiłem dzisiaj zestaw Cyfry+ (2 x Sagemcom DS 183) w ofercie Multiroom.
    Z powody źle ustawionej anteny (tak podejrzewam) lub dlatego że średnica anteny jest za mała (tak sądzi sprzedawca) nie mam kanałów z oferty TVN w HD (TVN HD, TVN STYLE HD, TVN TURBO HD itp.). Wszystkie TVNy w SD działają poprawnie.

Z powodu aury nie mam możliwości wejścia na dach i naprawy czy też wymiany anteny na inną.

Chciałbym chwilowo zmienić kolejność w liście kanałów, żeby wszyscy domownicy nie musieli przeszukiwać całej listy w celu znalezienia odpowiedniego kanału.

Czy ktoś wie jak zmienić kolejność w liście kanałów, bo w instrukcji nie znalazłem o tym ani słowa.

Z góry dziękuję za pomoc.
    POZDRAWIAM :D
  • Poziom 35  
    Ponowna instalacja kanałów i TVN wróci...
    Ten dekoder nie oferuje możliwości zmiany kolejności kanałów na liście, jedynie można ułożyć swoją i używać zamiast głównej...
  • Poziom 13  
    Jestem na etapie rozpakowywania tego cuda techniki i wydaje mi się, że nie ma w nim także opcji odbioru telewizji cyfrowej naziemnej, czy jestem w błędzie? Sama nawigacja jest koszmarna, przechodzenie z kanału na kanał...;(
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Witam,
    może ktoś jeszcze przegląda ten post i zechce mi podpowiedzieć:)
    Jestem ciemna w tym temacie z tv dekoderami itp. nie mam nic wspólnego. Dziadek kupił ostatnio ten dekoder wszystko działa tylko np. program pierwszy jest na kanale dwunastym następnie kilka pustych numerów i nagle tvn, pod 42 jest TVP2 itp.
    Chciałabym ustawić to dziadkowie tak żeby TVP1 był pod cyferką 1 itp.
    Napisze ktoś krok po kroku (tak jak dla blondynki;) jak to zrobić?:)
  • Specjalista Sieci, Internet
    majena84 napisał:
    Dziadek kupił ostatnio ten dekoder wszystko działa tylko np. program pierwszy jest na kanale dwunastym następnie kilka pustych numerów i nagle tvn, pod 42 jest TVP2 itp.
    Chciałabym ustawić to dziadkowie tak żeby TVP1 był pod cyferką 1 itp.
    Napisze ktoś krok po kroku (tak jak dla blondynki;) jak to zrobić?

Nie ma takiej możliwości,
    nawet ustawiając listę kanałów ulubionych umieszczając TVP1 na pierwszym miejscu tej listy, nadal będzie ten kanał miał przypisana numerację jak na liście głównej.
  • Poziom 2  
    buuu to nie dobrze:/
    dziękuję bardzo za odpowiedź:)
    pozdrawiam
  • Specjalista Sieci, Internet
    majena84 napisał:
    buuu to nie dobrze:/

Lista jest narzucona z góry przez operatora (taka jego wola), z góry narzuconą numeracją.
    Nie tylko Ty się wściekasz...., zapewniam, nie tylko Ty.
    pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Pozostaje wybór, na początek kanały z polsatu, albo tvn-u:)
  • Poziom 9  
    Tak nie ma możliwości przesuwania kanałów na liście. Jednak jest możliwość zrobienia swojej dowolnej listy kanałów. Trzeba wejść w "MENU" dalej wybrać "USTAWIENIA"przyciski lewo-prawo kolejny krok to wybrać "WYBIERZ SWOJE PROGRAMY". Po wyświetleniu pojawi się dwie list programów, Po stronie lewej "WSZYSTKIE" po prawej "ULUBIONE". Wybierz z lewej listy program jaki Cię interesuje i naciś "OK". Kolejność wybranych programów utworzy Twoją listę programów w/g własnej kolejności. Po wykonaniu wyboru kanałów wyjdź z "MENU". Dalej naciśnij przycisk "OK", w górnej częśći ramki pojawią się napisy z lewej "WSZYSTKIE" z prawej "+ULUBIONE". U dołu "+ WYBIERZ OK" czyli lista Twoich ulubionych. Ponowne wybranie OK zmieni na listę "WSZYSTKIE". Czynność ta wymaga trochę czasu na wyszukiwanie z listy "WSZYSTKIE", ale umożliwia utworzenia swojej listy programów. Pozdrawiam.
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod