Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia ARC S - Uszkodzony wyświetlacz

11 Lut 2013 21:37 11088 31
  • Poziom 30  
    Problem wygląda następująco.
    Niefortunnie pękła mi jedna z części wyświetlacza.
    Nie wiem do końca jaka.
    Wyświetlacz jak i cały układ klawiatury działa normalnie tylko wygląda jak był by potłuczony. (tzw pajęczyna)
    Jak wyczytałem lcd jest sklejone z płytką dotykową co wiąże się z wymianą całości.
    Panie z firmy sony zażyczyły sobie 700zł co oznacza że mogę dołożyć 200 i kupić nówkę praktycznie. Jak zawsze liczą sobie dwa razy tyle. W sieci można kupić za 200zł tylko moje pytanie to czy dam radę sam to wymienić. Często siedzę w elektronice ale nie chciał bym uszkodzić innych części w moim tel.

Proszę o Pomoc.
    Mogę porobić tak że zdjęcia w celu szczegółowej weryfikacji.

Jeżeli zle napisałem temat proszę moderatora o poprawę i z góry przepraszam.
  • Poziom 15  
    Z odrobiną uwagi i instrukcją serwisową powinno dać się to zrobić ale przy braku doświadczenia trochę ryzykujesz.

Można też pójść do normalnego serwisu i na pewno skasują taniej.
    Można się dogadać i zanieść swój kupiony LCD i zapłacić tylko za wymianę.
  • Poziom 30  
    Właśnie ja mam taką rączkę do elektroniki tylko boje się o popsucie innych części.
    Nigdy nie wymieniałem lcd połączonego z płytką dotyku klawiatury.
    Dla tego się boję.
    Na allegro stoją po 200 zł i niby oryginalne bo podają kod producenta wyświetlacza aby zweryfikować czy jest to oryginalny od SE.
    Najbardziej się boję tylko wymiany. Abu nie uszkodzić czegoś innego.
    Jest opcja aby kupić i zapłacić tylko za robociznę jak piszesz ale jeżeli on sobie liczy 120 za samą robociznę to jest cena 2/3 całości skoro wyświetlacz można już dostać za 180-90 zł.
  • Poziom 15  
    Na YT lub gdzieś na Elektrodzie poszukaj instrukcji demontażu i po tym możesz stwierdzić czy Dasz radę. Ja tak zawsze robię.
    Prawdopodobnie i tak po kolei trzeba zdemontować wszystkie części także najgorszą operacją może być odklejanie dotyku i LCD od obudowy. W innych modelach ważną rzeczą było to aby dotyki posiadały jakiś klej na sobie bo inaczej były utrudnienia ale przy oryginalnych SE powinno to być standardem.
    Tych nowych SE jeszcze nie rozbierałem aż do Digitizera.
  • Poziom 30  
    Ok. Ale jak kupie cały zestaw lcd to muszę coś odklejać czy tylko na zasadzie odpinam taśmę i wyciągam zepsuty wyświetlacz w zamian niego wstawiam nowy ??? bo niby ta płytka dotykowa klawiatury jest sklejona z lcd.

Dodano po 2 [minuty]:

winmap napisał:
    Ok. Ale jak kupie cały zestaw lcd to muszę coś odklejać czy tylko na zasadzie odpinam taśmę i wyciągam zepsuty wyświetlacz w zamian niego wstawiam nowy ??? bo niby ta płytka dotykowa klawiatury jest sklejona z lcd.

Chodzi głownie o to czy muszę wszystkie części wyświetlacza po kolei składać ? lcd potem digitazel. Czy jest to oryginalnie razem połączone ?
  • Poziom 30  
    Mi chodzi o to aby się nie bawić as z tego co dowiedziałem się w serwisie SE do ARC S raczej nie kupi digitazera samego z tego względu że jest to połączone właśnie razem.
    Można tylko samemu pokombinować poodklejać.
    Na filmie jest model ARC a nie ARC S a właśnie różnią się lcd
  • Poziom 38  
    ARC i ARC S nie różnią się żadnymi częściami. LCD czy dotyk są takie same, różnice są w płycie głównej.
  • Poziom 30  
    Dziękuję za info. Więc Pani z SERWISU próbowała najwidoczniej mnie oszukać bo jasno twierdziła że się różnią i podała cenę 700zł heh.
    Może jest tu ktoś co pracuje w serwisie widzę że Ty sm233 i naprawił by To za w miarę normalną cenę. Jak ja widziałem że to trzeba podgrzewać tam jakoś tu najbardziej się boję że coś rozwalę. Rozbierałem dużo elektroniki. Tel,odtwarzacze,komputery, Audio Dj ale nigdy po prostu nie spotkałem się z ta techniką. Klawiatury dotykowej scalonej z lcd.
  • Poziom 26  
    Nie chce zakładać nowego tematu i myślę że odpowiedzią na moje pytanie będzie też zainteresowany autor tego tematu.
    Wie ktoś dlaczego digitizery i wyświetlacze do smartfonów są tak drogie ??
    Zauważyłem że do SE teraz samego Sony są dużo droższe niż do np. Samsungów.
    Dlaczego serwisy producentów naliczają tak wysoką marże jak np. tutaj aż 700zł za naprawę ?
  • Poziom 30  
    Mi dokładnie 780 heh 10zł dokładam i kupie nówkę już.
  • Poziom 38  
    Nie jest to kwestia marży. Serwis gwarancyjny musi działać według wytycznych producenta i na częściach kupionych u producenta. W przypadku arc producent zaleca wymianę oprócz modułu lcd i dotyku, także całą ramkę. Poza tym u producenta koszt to nie jest 170zł jak na allegro tylko o wiele drożej.
  • Poziom 26  
    sm233 napisał:
    Nie jest to kwestia marży. Serwis gwarancyjny musi działać według wytycznych producenta i na częściach kupionych u producenta. W przypadku arc producent zaleca wymianę oprócz modułu lcd i dotyku, także całą ramkę. Poza tym u producenta koszt to nie jest 170zł jak na allegro tylko o wiele drożej.

Więc ,,oryginalne'' podzespoły na allegro nie są oryginalne ?? Bo jeżeli są to czemu są o tyle tańsze ??
  • Poziom 38  
    Większość jest wynoszona z fabryk w Chinach albo z serwisów w Polsce. Albo są to odpadki lub partie które nie przeszły testów. Ale to nie o tym temat.
  • Poziom 15  
    Kolega rozwalił sobie SE Live with Walkman (Digitizer popękał) i ma jakieś tam ubezpieczenie w T-mobile. Poszedł i powiedzieli, że naprawią ale musi zapłacić 10% ceny jaką wyznaczy serwis. I o dziwo mu też powiedzieli na początku, że naprawa wychodzi około 700zł czyli będzie musiał zapłacić 70zł - czyli bardzo mu się to opłaca tylko czas oczekiwania dość długi.

Nie wiem jak z częściami do nowszych telefonów takich jak nasze ( bo sam mam też ARC ) ale naprawiając telefony widzę dużą różnicę przy Digitizerze z allegro który jest HQ a Digitizerem "Oryginalnym" - niestety rzeczywistą jakość to się stwierdza po tym jak już ma się to w ręku a nie na zdjęciu na Allegro.
  • Poziom 9  
    Ja również przyłączam się do tematu a mianowicie kupiłem wyświetlacz na allegro podjąłem się wymiany sam. Wszystko jest ok tylko jak wyczytałem na allegro muszę dokupić taśmę dwustronną do dotyków ale po włączeniu pojawił się kolejny problem. Taki, że dotyk działa "dziwnie". Można powiedzieć że nie działa. Mogę odblokować ekran ale reszta nie działa tak jak powinna. Tzn jak np dotknę gdzieś na jakąś ikonkę to klika mi się całkowicie co innego jakby ekran był rozkalibrowany albo jak kliknę raz to dotyk reaguje kilka krotnie.
    Myślałem że może coś nie styka tak jak powinno więc rozebrałem tel od nowa i wszystko robiłem na nowo dokładnie aby niczego nie pominąć. Po złożeniu telefonu dokładnie to samo. Nie wiem co jest grane:/ Teraz się zastanawiam czy to jest wina wyświetlacza który kupiłem na allegro za 199zł czy może ja coś popsułem. Miał ktoś może taki przypadek byłbym wdzięczny za podpowiedź.
    Dodam że w moim przypadku chodzi o SE Xperia Arc.
    Z góry dzięki.
  • Poziom 30  
    Tylko na allegro dają gwarancję oryginalności podając kod producenta w celu weryfikacji.
    Skoro są to odpadki będą się często psuć co będzie obejmować gwarancje bo jest 24 miesięczna z tego co czytałem.
    Jak ja np zareklamuję przypuśćmy 5 razy to oni na tym stracą więc gdzie tu interes ?
    Co do fabryk w chinach akurat tak się składa że xperie są już tam produkowane od dłuższego czasu.
    Wiem jak to jest bo trochę w tym siedzę. Ale jak wyżej nie o tym temat. Ja chciałbym tylko samodzielnie wymienić aby nic nie popsuć. Czy konieczne jest podgrzewanie ? A co do cen i jakości serwisowych z tego co zauważyłem po innych modelach niby oryginalne części które kupimy w autoryzowanym serwisie i tak różnią się jakością tak jak oryginalnie w tel.
  • Poziom 9  
    Sam demontaż nie jest taki trudny jak się wydaje. Bez zgrzewania nie wyciągniesz wyświetlacza bo łatwo możesz połamać obudowę. Zgrzaniem się tak nie stresuj bo wystarczy suszarka do włosów i po sprawie. Najlepiej jak już wyjmiesz ten wyświetlacz nie zdrapuj starego sylikonu tylko jak Ci się uda przyklej wyświetlacz do niego, będzie o wiele lepiej. Ja zmuszony bylem zdrapać bo stary był tak rozpryśnięty że zasyfił wszystko.
    We wcześniejszych postach dodał ktoś link do filmiku jak rozebrać telefon ja według tego filmiku wszystko robiłem i poszło bez problemowo. Prawie bezproblemowo bo jak już pisałem w poście wyżej mam mały problem ale wydaje mi się że po prostu trafiłem na trefny towar.
    Jak uda Ci się wymienić wyświetlacz napisz jak Ci wszystko działa czy nie masz żadnych problemów z dotykiem jak ja.
    Dzięki i pozdrawiam:)
  • Poziom 15  
    Najgorsze jest to, że w SE nie ma opcji kalibracji Digitizera - może by to pomogło. Badziewny Samsung Avila miał takie coś i sytuacja się poprawiała ;)

michael2272 a co możesz powiedzieć na temat rozdzielenia LCD z Digitizerem ??
  • Poziom 30  
    Jutro jadę do Torunia to przy okazji zajde do serwisu. Jeżeli do 300 zadeklarują na 2 letniej gwarancji nie będę się bawił ryzykując uszkodzenie nowego wyswyświetlacza. W sumie ja mam peknieto w pajeczynie tylko digitazer. A może nie. Dotyk jak i wyswietlacz działają normalnie. Nie mam nic rozlanego ani żadnych problemów. Ten post właśnie piszę z tej arc s. Wszystko jest ok tylko widać pekniecia. Skoro tel nie ma sladow mojej winy warto podbić na gwarancje? Uszkodzenie powstało w kieszeni? Co sadzicie?
  • Poziom 36  
    Uszkodzenie mechaniczne nie ma nic wspólnego z gwarancją, użytkownik docisnął za mocno telefon.
  • Poziom 15  
    Jedynie jeśli Masz takie dodatkowe ubezpieczenie wtedy można iść do salonu operatora i płacisz 10% jak pisałem powyżej.

Jutro zapytam się ile skasowaliby w Inowrocławiu za taką wymianę i napiszę pod wieczór.

Znalazłem już odpowiedź na moje powyższe pytanie dotyczące wymiany samego Digitizera ;)

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2464228.html
  • Poziom 30  
    Ja kupowałem w sklepie internetowym saturion. Nie widziałem tam zmianki o takim ubezpieczeniu. Ja wybieram się jutro rano. Najbardziej żal mi gwarancji na cały tel. W sumie arc nie są awaryjne ale zawsze szkoda. Jak bym wymieniał w serwisie se gwarancji bym nie utracił ale niestety nie mam prawie 800 zł
  • Poziom 9  
    Ja nawet się nie bawiłem w wymienianie samego dotyku z dwóch względów. Po pierwsze jest to bardziej skomplikowane a po drugie na logikę sam dotyk kosztuje nie wiele mniej niż razem z wyświetlaczem więc lepiej dołożyć i mieć z głowy. Zwiedziłem wiele stron zanim się do tego zabrałem i każdy odradza wymieniać sam dotyk.
    Ja też miałem sprawny dotyk tylko szybka była pęknięta ale bardzo jest to denerwujące i postanowiłem wymienić sobie cały wyświetlacz. Prawie się udało poza tym szczegółem że fisiuje mi ten dotyk i nie wiem czy przez to że wyświetlacz jest jakiś trefny czy może przez to że jak rozbierałem telefon to mogłem coś uszkodzić ale obstawiam na ten wyświetlacz. Napisałem do gościa maila odnośnie tego wyświetlacza i zobaczymy co on mi poradzi. Teraz żałuje tylko że stary wyświetlacz trochę poturbowałem jak wyciągałem bo bym go włożył z powrotem i sprawa była by jasna.
  • Poziom 30  
    Jak masz na gwarancji to bez problemu Ci musi wymienić.
  • Poziom 26  
    winmap napisał:
    Jak masz na gwarancji to bez problemu Ci musi wymienić.

To usterka z winy użytkownika
  • Poziom 9  
    Wracając do mojego pytania, zastanawiam się czy na ten dotyk może mieć wpływ to że wyświetlacz nie jest przyklejony na razie i jest trochę luźny?
  • Poziom 30  
    Przy rozbiórce mógł coś uszkodzić ale tak że mógł trafić na trefną sztukę. Ja bym jeszcze zareklamował skoro wina nie wychodzi jasno z mojej ręki.
    Ja podejme się sam wymiany po przemyśleniach bo w serwisach liczą sobie za dużo za robociznę.
    Ponad 100zł to 70% ceny nowego. Jeżeli szkodzę będzie to mój błąd ale pomyślałem sobię.
    Skoro mam do tego rękę i suszarkę warto spróbować. :)
  • Poziom 9  
    Na prawdę nie ma się czego bać. To nie jest skomplikowane tak jak się wydaje. Ja telefon cały oddałem do serwisanta żeby mi sprawdził
    czy wszystkie styki działają jak powinny jeśli tak odsyłam wyświetlacz na gwarancje. PS: W serwisie powiedzieli mi że wyświetlacz wcale nie jest oryginalny cokolwiek to znaczy.
  • Poziom 30  
    No nie wiem. ja na dniach zamawiam i spróbuję ale no nie wiem.
    Jak uszkodzę kasa w błoto pójdzie.