Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP j315w - pierwszy zestaw tuszy

11 Lut 2013 22:15 9834 16
  • Poziom 9  
    Witam, mam takie krótkie pytanie ale bardzo potrzebuję odpowiedzi.
    Czy pierwszy zestaw tuszy który się instaluje w drukarce BROTHER DCP-J315W musi być ten oryginalny, dołączony do drukarki? Kupiłem tą drukarkę i równolegle tańsze zamienniki tuszy i te oryginalne chcę zostawić na później. Próbowałem właśnie ją odpalić ale widzę w instrukcji jest napisane że pierwsze muszą być zainstalowane te tusze dołączone, i w instrukcji jest na obrazku, jakieś pokrętło przy tuszach a przy tych zamiennikach ich nie ma, czy każdy tusz będzie wymagał żeby do niego podłączyć to pokrętło i przekręcić coś? pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Na pierwszy rzut niech pójdą oryginalne.
    I tak pewnie startowe mają mniejszą pojemność od normalnych - tak jest w HP.
    Z zamiennikami nigdy nic nie wiadomo. Przy jednym Brotherze miałem tak, że jak wkładałem zamienniki to mi jakiegoś koloru nie wykrywało albo kazało wymieniać tusze.
  • Poziom 9  
    Chciałbym zostawić te oryginalne ze względu na pewną jakość a teraz potrzebuje do druku "przemysłowego", więc wolałbym te zamienniki włożyć. Dzięki za radę ale nadal nie wiem czy trzeba wkładać te oryginalne na początek?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Nie trzeba licz sie tylko z tym, ze drukarka zakomunikuje ich zuzycie zanim bedą puste. Jest poprostu ustawione, ze pierwsze tusze oryginalne sa mniejsze.
  • Poziom 9  
    Wiecie co, porównuję właśnie tusze z allegro takie po 2,5 z przesyłką z tuszami activejet - Te tusze z allegro są wypełnione do połowy, w tuszach activejet jest wyraźnie widać, że są zapełnione maksymalnie, prawie maksymalnie. Co o tym sądzicie, a może jest tak że objętość się zgadza ale wydaje się, że jest ich mniej. Jak by było ich mniej to wydaje mi się że niewielka jest różnica w cenie, activejet 9 zł, z allegro 2,5 zł, w porównaniu jakości gdzie activejet są podejrzewam lepsze. Chciałbym poprosić o rady jakich używacie tanich tuszy i jaka jest ich jakość wydruków. pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

karolas123, dzięki a czy muszę otworzyć te oryginalne żeby wyjąć to pokrętło, nie mam pojęcia jak się wkłada tusze do tej drukarki. coś trzeba tam przekręcać. I jeszcze mam takie pytanie, czy jeśli te pierwsze tusze drukarka zakomunikuje że będę musiał wyjąć to drugi raz tych samych nie można włożyć, żeby zużyć do końca? pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Nie kojarze zadnych pokreteł musiałbyś pokazać fotkę. Jednak nie sadze by coś z oryginalnych kartridzy było potrzebne do uzywania zamienników. Wkładasz i ma działać.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Przecież to pokrętło, to tylko zaślepka. Do niczego nie jest potrzebna. Montuj jakie masz i drukuj. To ze ten przezroczysty tusz wygląda na pełniejszy to nie znaczy, że jest go więcej, może po prostu budowa pojemnika jest taka.

Moderowany przez rys57:

Pisownię poprawiłem, ostrzeżenie przyznałem.

• Poziom 9  
    Dzięki za pomoc. Sprawdzę jaka będzie wydajność w ilości wydrukowanych stron i zamieszczę tutaj informacje. pozdrawiam !

Dodano po 5 [godziny] 12 [minuty]:

Mam problem z tuszami zamiennikami. Przed pierwszym odpaleniem drukarki (PRZED WŁĄCZENIEM) włożyłem tusze... po włączeniu był napis " Brak kasety z tuszem, otwórz pokrywę pojemnika z atramentem, Zainstaluj kasetę z tuszami w celu wstępnej konfiguracji" czy to przez to, że zanim ją włączyłem włożyłem te tusze? Teraz nie wiem czy nie zrobiłem błędu bo wyjąłem te tusze i z powrotem włożyłem ale nadal to samo. Co teraz zrobić? czy muszę nowe tusze włożyć? mam zestaw kilka kompletów jak coś.. pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Włożyłem w końcu oryginalne tusze i działa bez problemów... czy można jeszcze raz wsadzić tusze które już wyły wsadzone ale nie są w ogóle używane? zafoliowałem je po wyjęciu z drukarki. pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Mam problem, kupiłam drukarkę Brother DCP-J315W i zamiast orginalnych tuszy zaaplikowałam zamienniki (w sklepie powiedzieli mi że mogę tak zrobić) i wszystko było dobrze dopóki nie trzeba było sprawdzić jakości druku, kartka była czysta zamiast czterech bloków kolorów na kartce. Dlaczego tak sie stało i czy to oznacza że muszę jednak włożyć orginalne tusze jako pierwsze?
  • Poziom 20  
    To oznacza ze musisz uruchomić czyszczenie głowicy.
  • Poziom 2  
    ale co to znaczy? wyjełam tusze i włożyłąm jeszcze raz i na kartce są bloki ale z przerwami i kolor jest troszkę niewyraźny
  • Poziom 10  
    W Brotherze jest tak, że przy pierwszym użyciu nie musi być oryginał.
    Należy jednak wykonać pierwsze czyszczenie (w zasadzie zgodzić się).
    Drukarka powinna sama je zaproponować i będzie trwać około 4 minut.
    W tym czasie głowica jest przepłukiwana z żelu (prawdopodobnie) który zapobiega zasychaniu głowicy w "sklepie" podczas oczekiwania na klienta :)

Zakupiłem tusze oryginalne i są identyczne jak te startowe. Wydaje mi się, że Brother nie daje startowych tylko o normalnej pojemności. kolor ma mieć 9,4ml i tak jest. Czarny 10,8ml i też się zgadza (przy moich LC985).

Dodano po 2 [minuty]:

kinga1724 napisał:
    ale co to znaczy? wyjełam tusze i włożyłąm jeszcze raz i na kartce są bloki ale z przerwami i kolor jest troszkę niewyraźny

Z Menu wybierz "Zarządzanie tuszami" i "Czyszczenie".
  • Poziom 9  
    Witam.
    Odgrzebię trochę temat, bo z kolei mi moja j315w, pewnego dnia zaczęła wyświetlać komunikat "wymień tusz" według komunikatu Brother Status. Najpierw zakleiłem wskaźnik poziomu ale to nie pomogło, więc kupiłem nowy tusz też nic to nie dało. Używam zamienników ale jak do tej pory wszystko było ok. Rozkręciłem drukarkę przeczyściłem vodka sensory poziomy i sensor obecności cartridga ale nic nie pomogło. Cały czas mam ten komunikat. Otwieram klapkę tuszy wyjmuje tusz wzadzam ponownie a na LCD wyświetla "Nie można wykryć". Próbowałem wsadzić oryginalny ale inny kolor w miejsce czarnego i tez nic nie pomogło.

Ktoś coś może poradzić?
  • Poziom 1  
    Prawdopodobnie, tusze z pierwszego zestawu posiadają jakiś składnik ułatwiający wypłukiwanie środka konserwującego głowicę drukarki i cały układ na czas od dnia produkcji do pierwszego użycia. Nie warto oszczędzać tych tuszy - ich trwałość też nie jest wieczna. Poza tym, jeśli pracujesz na zamiennikach warto od czasu do czasu kupić oryginały. Raz do roku wystarczy a Ciebie nie zrujnuje. Oryginały do 315 można kupić na znanym serwisie aukcyjnym już za 90 pln za pakiet 4 kolory. Dobrze by było jakby zbiegło się to w czasie ze zwiększoną ilością drukowania, np. praca dyplomowa. Wtedy masz dwie korzyści: 1. lepszą jakość wydruku, 2. lepsze czyszczenie drukarki.
    Pozdrawiam.