Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka whirlpool awg 876/d nie płucze

edekap 11 Lut 2013 22:32 2688 5
  • #1 11 Lut 2013 22:32
    edekap
    Poziom 2  

Używam pralki whirlpool awg 876/d, która nagle przestała płukać.
    Objawy: po wykonaniu zadanego programu prania, pralka wypompowywuje wodę kręcąc powoli bębnem nie wirując aż do zakończenia czasu na wyświetlaczu ale nie przechodzi do fazy płukania. Po wyłączeniu zasilania i ponownym uruchomieniu każde ustawienie dowolnego programu i wystartowanie go kończy się wolnym obracaniem bębna bez pobierania wody.
    Czy to padł programator czy inna przyczyna?

0 5
  • #2 12 Lut 2013 07:05
    Serwisant123
    Poziom 9  

A do końca wypuszcza wodę? Zobacz filtr czy nic nie ma w pompie, być moze jest juz za słaba i nie daje sobie rady.

0
  • #3 12 Lut 2013 21:12
    edekap
    Poziom 2  

wymontowałem pompę i rozkręciłem, po podłączeniu samego silnika pompy do zasilania "na sucho" silnik pracuje niby normalnie ale ma duże luzy na wirniku tzn. wzdłuż osi wirnika o ok. 0,5 cm, chyba za dużo i czasem klekocze. Pokusić się o nową pompę czy szukać dalej awarii? (filtry czyste a gumowe rury drożne)

0
  • #4 13 Lut 2013 06:49
    Serwisant123
    Poziom 9  

Kup nowy silnik pompy

0
  • #5 13 Lut 2013 13:36
    egon42
    Poziom 37  

edekap napisał:
    wymontowałem pompę i rozkręciłem, po podłączeniu samego silnika pompy do zasilania "na sucho" silnik pracuje niby normalnie
    Sam silnik bez obciążenia zawsze będzie się dobrze kręcił to nie żaden test. Ja zawsze patrzę jak woda wylatuje z węża musi woda wylatywać pełną szerokością węża i prawie zaraz po włączeniu pompy no i sprawdzanie trzeba zrobić co najmniej kilka razy bo pompy potrafią zacząć źle działać za którymś razem np. 4 czy 5 razem co wprowadza w błąd bo pompa działa dobrze aż do końcowego wirowania gdzie się blokuje.

0
  • #6 14 Lut 2013 22:40
    edekap
    Poziom 2  

kupiłem nowy silnik do pompy odpływu, oczyściłem wszystkie gumowe rury w całej pralce i po 6 latach pralka działa jak nówka sztuka, i żona zadowolona.
    Dzięki za pomoc i dobre rady.

0