Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Wiwa HD-228u Zatrzymywanie obrazu w filmie DVD

Wan5000 11 Lut 2013 22:40 1242 0
    Wan5000
    Poziom 10  
    Witam. Posiadam w/w odtwarzacz i sprawuje się bardzo dobrze z jednym wyjątkiem: podczas odtwarzania filmu DVD co jakiś czas (kilka, kilkanaście minut) obraz zatrzymuje się, a licznik czasu idzie dalej. Jeśli naciśnie się szybko przewijanie w tył, a potem od razu "Play", to film normalnie ruszy do przodu, i tak aż do następnego razu. Jeśli nie zdąży się wcisnąć przewijania, to na chwilę się zatnie, a potem film przeskoczy sam kilka minut do przodu i ruszy dalej, choć czasem zawiesi się na amen. Co może być przyczyną? Kondensatory są w porządku, wizualnie w środku wszystko ok. Dociskałem taśmy, ale nie pomogło. Podejrzewam laser lub mechanikę. Dzięki z góry za zainteresowanie.

EDIT:
    właśnie wymieniłem laser plus mechanikę i niestety dalej to samo. Co jeszcze może być? Nie mam już pomysłów.

EDIT2:
    Fajnie tak gadać sam ze sobą ;) Ruszyło. Pomogło przełączenie w ustawieniach wideo z NTSC na PAL. Aż nie mogę uwierzyć. Chodzi jak złoto, nic się nie zacina (póki co :P ). Nie wiem, czy zmiana lasera miała znaczenie, ale nie chcę już nic grzebać.