Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Overmax SteelCore - jak rozpiąć obudowę

widaw 11 Lut 2013 22:56 6486 4
  • #1 11 Lut 2013 22:56
    widaw
    Poziom 17  

Chciałbym poprawić luty przy gnieździe zasilania.
    Niestety, od dwóch dni, walczę z rozbiórką tabletu.
    Wydawało się że proste, ale w tym przypadku już nie.
    Odkręciłem dwie śrubki na obudowie, po stronie portów. Więcej żadnych zewnętrznych mocować nie zauważyłem. Obudowa od góry ekranu, swobodnie daje się podnieść (kartą kredytową). Są typowe zatrzaski. Jednak próba wykonania tej czynności od strony portów czyli z boku tabletu, spełzła na niczym.
    Nie chciałbym uszkodzić obudowy, nie chciałbym zostawić śladu, ale boczna krawędź zachowuje się jak przyklejona. Nie powstaje żaden luz, umożliwiający przesunięcie karty i ustąpienie zatrzasków.

Niewątpliwie, jest jakiś sposób żeby to bezpiecznie otworzyć. W necie nie znalazłem żadnych informacji, instrukcji.

Może ktoś z Was, rozbierał lub posiada instrukcję serwisową i jest w stanie posłużyć radą - byłbym wdzięczny.

pozdrawiam
    widaw

1 4
  • #2 12 Sty 2014 20:49
    _kaktus_
    Poziom 12  

Stanąłem przed tym samym problemem, ale chyba miałem więcej zaparcia aby rozebrać toto ;-)
    Za otwieracz posłużyło mi ostrze od noża do tapet - takie do odłamywania.

Generalnie włamywałem się do niego z 10 minut, uważając by nic nie spaskudzić, w trakcie znęcania zaczął mi się rozłazić na warstwy; panel dotykowy, plastikowa ramka i blaszany dekielek. To była zła droga postępowania więc szybko jej zaprzestałem.

Obracając go spodem do wierzchu widać częściowo nie osłonięty blachą plastik, jest to ramka przymocowana do tej blachy na całym obwodzie i nie należy tych elementów rozdzielać. Ja w którymś momencie dobrałem się właśnie od strony tego plastiku do próby oddzielenia klapy i to było trafne posunięcie. Po chwili usłyszałem ciche klik, zatrzaski zaczęły się otwierać ;-D
    Na długim boku jest ich 5, zaraz za rogiem tam gdzie jeszcze nie ma blachy jest po jednym, następne są pod częścią zakutą w blachę.
    Nie ma elementów klejonych, niezbędnych do rozklejenia w celu otwarcia spodniej pokrywy!!

Zatrzasków nie ma jedynie na boku z portami, gniazdami tam gdzie są te dwie śrubki.

Jutro zamieszczę fotki, z zaznaczonymi miejscami z zatrzaskami.

Powodzenia w wypatroszeniu swojego egzemplarza. Trochu cierpliwości i zaparcia i będzie git.

0
  • #3 13 Sty 2014 09:03
    widaw
    Poziom 17  

Super! Mnie zabrakło odwagi.
    Czekam na foty i biorę się do dzieła ;)

pozdr.widaw

0
  • #5 06 Paź 2014 11:03
    widaw
    Poziom 17  

Temat do zamkniecia.