Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zapytanie do bazy mysql - microsoft visual studio 2010

ganibas 12 Lut 2013 02:27 1959 3
  • #1 12 Lut 2013 02:27
    ganibas
    Poziom 8  

Witam
    Posiadam strukturę tabeli

id, przedmiot, student, ocena

przykładowe dane

1 | bazy danych | Kowalski Jan| 4
    2 | polski | Marcin Nowak | 2
    3 | bazy danych | Kowalski Jan | 1
    4 | matematyka | Kowalski Jan | +3
    5 | fizyka | Michał Kot | 6
    itd

W rezultacie chciałbym otrzymać dla ucznia Kowalki Jan wynik :

bazy danych 4,1
    matematyka +3

Chodzi o to żeby był wyświetlony przedmiot i wszystkie oceny z tego przedmiotu,
    czy jest to możliwe i czy ktoś mi jest w stanie pomóc ???

To zapytanie jest mi potrzebne do Programu VS 2010 w którym piszę program w języku C#

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam
    ganibas

0 3
  • Pomocny post
    #2 12 Lut 2013 06:59
    Defice
    Poziom 25  

A gdzie kolega chce prezentować wyniki? Jeżeli będzie to np. textbox to sprawa jest prosta wystarczy zwykły SELECT który zostanie uruchomiony po jakimś zdarzeniu, np. wybraniu nazwy przedmiotu z comboboxa i wyszuka wszystkie rekordy dla danej nazwy.

Jeżeli natomiast kolega chce to przedstawić w postaci tabeli (DataGridView) i wygenerować rekord trzeba użyć GROUP_CONCAT(kolumna).

Kod: sql
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #3 12 Lut 2013 13:46
    ganibas
    Poziom 8  

To zapytanie SELECT przedmiot,GROUP_CONCAT(ocena) as oceny FROM oceny WHERE `uczen`='+comboBox2+' GROUP BY przedmiot

Chciałbym wyświetlić w richTextBox1 a następnie je drukować lub dołączyć Cristal Report ale to później, więc moje pytanie w czym było by najlepiej wyświetlić te dane ??

Co muszę dołożyć do zapytania żeby sie pokazało w richTextBox1, wiem tylko jak wyświetlić w DataGridView ?

richTextBox3.Text = richTextBox3.Text + ????

0
  • #4 12 Lut 2013 20:28
    Defice
    Poziom 25  

Wyświetlać można na wiele sposobów. Radzę zajrzeć do jakichś tutoriali, jeżeli nie ma kolega doświadczenia oto przykładowy:

http://www.codeproject.com/Articles/43438/Connect-C-to-MySQL

Do prezentacji tabeli służy komponent DataGridView, tu można obejrzeć bardzo obszerny tutorial:

http://csharp.net-informations.com/datagridview/csharp-datagridview-tutorial.htm

oraz

http://www.daveoncsharp.com/2009/11/retrieving-data-from-a-mysql-database/

Jeżeli, chodzi natomiast o wrzucenie zawartości do richTextBoxa, to nic prostszego. Jak przeczytasz o metodach prezentacji wyników zaczerpniętych z bazy MySQL sam odpowiesz sobie na to pytanie. Jeżeli do richTextBoxa wpiszesz Execute.Scalar() uzyskasz pełną informację którą prezentuje linia komend MySQL.

Prawdopodobnie będziesz musiał użyć też DataSet (a przynajmniej powinieneś), łatwiej będzie wtedy przeglądać rekordy bazy (przy pomocy pętli foreach).

0