Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jedna strona gra słabiej, charczy ale tylko do czasu.

12 Feb 2013 09:12 1863 2
 • Level 9  
  Na początku opiszę elementy sprzętu:

  Alpine MRV-F300
  Helix B62C
  Hertz DS250
  JVC KD-R332

  Kable: Głośnikowe to hollywood(miedź), kable odpowiedzialne za prąd Pieying.

  Problem z jakim się borykam wygląda następująco. Od czasu do czasu mam problem z jedną stroną głośników. Problem polega na tym, że grają słabiej ale na dodatek wydobywa się z nich dźwięk "pyrkania" jakby ktoś wdawał w wibracje plastik. Póki co sprawdziłem całość kabli na wzmacniaczu i jeszcze raz wszystko podpiąłem, było wtedy z tydzień spokoju. Więc pierwsze co zrobiłem również i tym razem to sprawdziłem, czy kable są tak samo ustawione. No i były. Dodatkowa sprawa w mojej instalacji jest taka, że kable wpięte do wooferów są na konektorach a nie zlutowane(o ile ma to jakieś znaczenie).


  No i teraz chyba najlepsze. Problemu z głośnikami najłatwiej jest się pozbyć podbijając głośność na radiu. Gdy to zrobię, dochodzi do magicznego odblokowania.

  Nie wiem co o tym myśleć.

  @Sarever. Kwestia przełożenia RCA jest niemożliwa z tego tytułu, że radio posiada jedną parę RCA więc do podłączenia Suba i przodu posługuje się rozdzielaczami Y na wzmacniacz. Myślisz, że w takiej sytuacji zamiana portów coś da? Tak mnie właśnie oświecił Twój post. Że problem też kiedyś pojawił się na drugiej stronie głośników.. czyli zarówno na lewej i na prawej. Najpierw było na lewej a później po jakimś czasie(czyli dzisiaj na prawej)... to dodatkowo komplikuje sprawę, ale mogłoby wskazywać na problem z jednostką sterującą(radiem)?
 • Level 19  
  Na początek zamień RCA miejscami i sprawdź czy problem przeniósł się na drugą stronę. Jeśli tak - sprawdź przewody RCA, mase RCA radia. Jeśli nie zajmij się okablowaniem niepoprawnie grającej strony. W ostateczności mógł nawalić kanał we wzmacniaczu.
 • Level 9  
  Wymieniłem kabel zasilający i jak na razie wszystko działa elegancko i bez problemu. Temat uważam za zamknięty.