Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jedna strona gra słabiej, charczy ale tylko do czasu.

Handra 12 Lut 2013 09:12 1305 2
  • #1 12 Lut 2013 09:12
    Handra
    Poziom 8  

Na początku opiszę elementy sprzętu:

Alpine MRV-F300
    Helix B62C
    Hertz DS250
    JVC KD-R332

Kable: Głośnikowe to hollywood(miedź), kable odpowiedzialne za prąd Pieying.

Problem z jakim się borykam wygląda następująco. Od czasu do czasu mam problem z jedną stroną głośników. Problem polega na tym, że grają słabiej ale na dodatek wydobywa się z nich dźwięk "pyrkania" jakby ktoś wdawał w wibracje plastik. Póki co sprawdziłem całość kabli na wzmacniaczu i jeszcze raz wszystko podpiąłem, było wtedy z tydzień spokoju. Więc pierwsze co zrobiłem również i tym razem to sprawdziłem, czy kable są tak samo ustawione. No i były. Dodatkowa sprawa w mojej instalacji jest taka, że kable wpięte do wooferów są na konektorach a nie zlutowane(o ile ma to jakieś znaczenie).

No i teraz chyba najlepsze. Problemu z głośnikami najłatwiej jest się pozbyć podbijając głośność na radiu. Gdy to zrobię, dochodzi do magicznego odblokowania.

Nie wiem co o tym myśleć.

@Sarever. Kwestia przełożenia RCA jest niemożliwa z tego tytułu, że radio posiada jedną parę RCA więc do podłączenia Suba i przodu posługuje się rozdzielaczami Y na wzmacniacz. Myślisz, że w takiej sytuacji zamiana portów coś da? Tak mnie właśnie oświecił Twój post. Że problem też kiedyś pojawił się na drugiej stronie głośników.. czyli zarówno na lewej i na prawej. Najpierw było na lewej a później po jakimś czasie(czyli dzisiaj na prawej)... to dodatkowo komplikuje sprawę, ale mogłoby wskazywać na problem z jednostką sterującą(radiem)?

0 2
  • Mitronik
  • #2 12 Lut 2013 12:27
    Sarever
    Poziom 19  

Na początek zamień RCA miejscami i sprawdź czy problem przeniósł się na drugą stronę. Jeśli tak - sprawdź przewody RCA, mase RCA radia. Jeśli nie zajmij się okablowaniem niepoprawnie grającej strony. W ostateczności mógł nawalić kanał we wzmacniaczu.

0
  • Mitronik
  • #3 26 Lut 2013 14:11
    Handra
    Poziom 8  

Wymieniłem kabel zasilający i jak na razie wszystko działa elegancko i bez problemu. Temat uważam za zamknięty.

0