Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 1,7cdti - gaśnie całe napięcie

bobo 44 12 Lut 2013 11:33 1971 6
  • #1 12 Lut 2013 11:33
    bobo 44

Poziom 17  

Witam rok 2005 problem polega na tym że w czasie jazdy zgaśnie wszystko na tablicy ale można jechać autem normalnie do czasu zgaszenia silnika wtedy klapa nie można go uruchomić,po jakimś czasie wszystko wraca do normy czyli znowu po włączeniu zapłonu wszystko świeci i silnik odpala,zdarzyło mi się to już 2 razy w czym problem.pozdrawiam

1 6
  • #2 15 Lut 2013 22:32
    tomi8669
    Poziom 12  

Miałem podobny problem w Astrze H z silnikiem 1.7cdti.W momencie usterki nie miałem łączności z modułem silnika,ale silnik pracował.Po zgaszeniu nie zapalał do momentu kiedy usterka ustąpiła.Po wymianie sterownika silnika wszystko wróciło
    do normy. W twoim przypadku przed wymianą ECU silnika radze zdemontować zderzak i zobaczyć czy złącza są całe.Jeśli auto było bite z lewej strony, może być tam problem.Następny krok to kontrola instalacji i praca ze schematem.Jeśli dobrze pamiętam to w czasie występowania usterki nie pracował obrotomierz i poziom paliwa .Pozdrawiam.

0
  • #3 15 Lut 2013 23:02
    msepl
    Poziom 25  

Przede wszystkim diagnostyka.
    Jeśli coś wskaże na moduł silnika to też da się go naprawić.

0
  • #4 16 Lut 2013 21:05
    tomi8669
    Poziom 12  

Witam.Jeśli nie masz łączności z ECU silnika to nic nie zdiagnozujesz.Można tylko sprawdzić instalacje i wszystko może być OK. jeśli w danym czasie nie będzie występować usterka.Co do naprawy modułu nie wszystkie usterki da się naprawić sam o tym dobrze wiesz.Jeszcze jedna kwestia ile twoim zdaniem może kosztować naprawa sterownika silnika ,czy gra warta jest świeczki.Moduł można już wyrwać za 400zł. Pozdrawiam.

0
  • #5 16 Lut 2013 22:19
    msepl
    Poziom 25  

Moduł wyrwać za 400,00 zł - okazja brać.
    Przepisać IMMO i inne sprawy też nikt tego za free nie zrobi.

1
  • #6 16 Lut 2013 22:43
    tomi8669
    Poziom 12  

W tych czasach przypisać immo to nie problem.Z szacunkiem zbaczamy z tematu poczekajmy na odpowiedz Twórcy tematu.Pozdrawiam.

0
  • #7 16 Lut 2013 23:14
    msepl
    Poziom 25  

Ja nie zboczyłem z tematu.
    W pierwszych słowach napisałem DIAGNOSTYKA i tego nie zmienię.
    Reszta to gdybanie typu może jutro będzie wiosna.

0