Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] TP-LINK TD-W8901G - Neostrada 10 Mb/s a parametry łącza.

12 Lut 2013 13:04 2406 10
  • Poziom 12  
    Witam,

Moja sytuacja wygląda następująco.
    Mieszkam w małej miejscowości liczącej ok. 1000 mieszkańców, gdzie Neostradę posiada kilkadziesiąt, jeśli nie kilkanaście osób.
    Mój dom znajduje się w odległości ok. 500-750m od centrali.

Do tej pory korzystałem z Neostrady 2 Mb/s.
    Jako że kończyła mi się już umowa, kilka dni temu przedłużyłem ją, migrując na opcję 10 Mb/s - swoją drogą, nie miałem innego wyjścia, ponieważ opcja 2 Mb/s została zlikwidowana i teraz 10 Mb/s jest najmniejszą możliwą.
    Umowę podpisałem wczoraj i choć teoretycznie wchodzi ona w życie dopiero od 1. marca, to już po kilku godzinach miałem podwyższoną prędkość.
    Jednakże prędkość ta wynosi nie 10 Mb/s a coś około 6,5 Mb/s.
    Wtedy też przypomniałem sobie słowa montera, do niedawna jeszcze pracującego przy obsłudze naszej centrali, że przy wyposażeniu sprzętowym, jakie owa centrala posiada pójdzie max. Neostrada 6 Mb/s.
    Jednakże było to już kilka lat temu i nie wiem, czy sytuacja się nie zmieniła.
    Ale chyba nie, skoro nie jestem w stanie wyciągnąć więcej niż te ww. 6,5 Mb/s.
    Co prawda, konsultant, u którego przedłużałem umowę, powinien najpierw sprawdzić, czy na mojej linii pójdzie 10 Mb/s, ale w sumie, niewiele by to zmieniło, bo skoro obecnie nie ma opcji mniejszej, to i tak musiałbym przedłużyć umowę na tę opcję.

Na obrazku przesyłam parametry mojej linii:

TP-LINK TD-W8901G - Neostrada 10 Mb/s a parametry łącza.

Czy wynika z nich, że nie wyciągnę przy nich większej prędkości niż obecna?
    A może pełną prędkość uzyskam dopiero po 1. marca, kiedy to nowa umowa wejdzie w życie? - choć w to akurat najbardziej wątpię.
    Co powinienem zrobić w takiej sytuacji?
    Płacić i tak będę o parę złotych mniej niż za dotychczasowe 2 Mb/s, ale i tak chyba do końca umowy nie uzyskam prędkości gwarantowanej w umowie.
    Jeżeli warunki techniczne centrali na to nie pozwalają, to czy powinienem się starać o jakiś rabat?

Proszę o podpowiedź, za którą z góry dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    rostov84 napisał:
    Płacić i tak będę o parę złotych mniej niż za dotychczasowe 2 Mb/s, ale i tak chyba do końca umowy nie uzyskam prędkości gwarantowanej w umowie.

Przeczytaj umowę masz tam zapis od 1mb/s do 10 mb/s .Wg. operatora nawet jak będziesz miał 1mb/s jest to zgodne z umową.

Dodano po 5 [minuty]:

Jak masz ustawioną modulację G.dmt czy adsl2 ?
  • Poziom 12  
    wojtek2803 napisał:
    rostov84 napisał:

Przeczytaj umowę masz tam zapis od 1mb/s do 10 mb/s .Wg. operatora nawet jak będziesz miał 1mb/s jest to zgodne z umową.

Rozumiem.
    A co mówią parametry?

wojtek2803 napisał:
    Jak masz ustawioną modulację G.dmt czy adsl2 ?

G.DMT
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Spróbuj przełączyć na ADSL2, zobacz, czy złapie synchronizację.
  • Poziom 12  
    Niestety, nie za bardzo wiem, w którym miejscu konfiguracji routera szukać tego ustawienia.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Advanced Setup-ADSL-ADSL Mode:wybierasz ADSL2 i klikasz save .Gdy po dłuższej chwili lampka Adsl się nie zapali wracasz do ustawień co miałes tzn na G.dmt
  • Poziom 12  
    Niestety, po przestawieniu modulacji na ADSL2 dioda ADSL mruga tylko co jakiś czas 1x, ale nie jest w stanie zapalić się na stałe.
    Dodam, że "ADSL Type" mam ustawiony na "ANNEX A/L".
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Nie poradzisz, jesteś podłączony do portu nieobsługującego ADSL2+. Jeżeli w okolicy ma ktoś 20Mbps to jest nadzieja, że na obiekcie są odpowiednie porty. Trzeba się awanturować z operatorem to może przełączą i będziesz cieszyć się pełną "dychą".
  • Poziom 12  
    Jak znam tepsę, to tam raczej o wiele wykłócić się nie da, a już na pewno nie o modernizację centrali.
  • Poziom 2  
    Witam od niedawna mam internet do 10 Mb/s, również ten sam ruter i u mnie jest to samo przy ustawieniu modulacji na adsl2+ dioda mrugnie 2 razy i nie ma synchronizacji w testach wyciąga jakieś ponad 6 Mb/s. Natomiast znajomi mieszkający niżej albo blok dalej mają liveboxa i na nim mają te 10 Mb/s wiec opcja jest taka, przetestowanie u siebie od jakiegoś kolegi liveboxa(i w razie pozytywnego rezultatu kupienie ów liveboxa). chyba że są jakieś ustawienia w tym ruterze co posiadamy, ale wątpię bo ja już chyba całego przestudiowałem :(.
  • Poziom 12  
    Problem rozwiązany.