Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie do znawców akustyki o nagłośnienie w aucie Audi A4 B5

12 Lut 2013 13:57 3363 3
  • Poziom 14  
    Witam !!!

Mam takie pytanie może głupie ale trochę mnie to nurtuje.
    W moim autku Audi A4 B5 kombi przerobiłem sobie przednie drzwi pod zestaw głośników 16cm i zamontowałem taki zestawik:

Radio - Alpine CDA 117Ri
    Głośniki Przód - Rainbow SL-C6.2
    Wzmacniacz - Audison VR 209
    W tyle sub na głośniku PB S-12 w skrzyni zamkniętej zasilany piecem Audison srx 2.1, ale to akurat nie ma znaczenia...
    Drzwi wygłuszone oczywiście...

Kiedyś miałem przyjemność siedzenia w tyle chyba po raz pierwszy i zauważyłem dziwną przypadłość... Otóż po wyłączeniu suba czyli kiedy grał sam przód podczas gdy siedzę w tyle odsłuch basu z głośników przednich jest powalający tzn kiedy siedzę za kierownicą lub w przodzie jako pasażer, bas jest taki se... Niby pary mają bo kopią aż miło i cała tapicerka wibruje że masakra pod ręką, ale odsłuch jest powiem szczerze taki se płaski... Dla porównania żona ma A4 tyle że model B6 i seryjne nagłośnienie nokii na radiu concert i przód gra o wiele lepiej jeśli idzie o sam bas... Podobnie kumpel w maździe 323 z 2002 roku na fabrycznych głośnikach ma mocniej odczuwalny bas.. U mnie jest tak sobie. Gdy natomiast siąde w tyle sytuacja poprawia się niebagatelnie... Basik jest głęboki i przyjemnie miękki, a nie płaski jak słyszany z przodu.... Powiedzcie co może być tego przyczyną... Podkreślam że wszystkie testy przeprowadziłem na wyłączonym subie, HPF na Off, korekcje czasowe ustawione prawidłowo pod fotel kierowcy, korektor parametryczny ustawiony na max basu i media expander na mx3. Może gdzieś zrobiłem błąd w wytłumieniu drzwi ???

Zalepiłem je matami boola tymi elastycznymi od środka całą blachę noi stelaż tzn cały szkielet pod boczkiem... Na to jeszcze przywaliłem taśmę dekarską by było szczelniej, a pod boczek wsadziłem owatę by plastiki nie strzelały... Wszystkie dziury których nie dało się zakleić wypełniłem silikonem... Może wiecie w czym może leżeć problem ???

Nie dawno przeglądałem jeszcze internet i znalazłem takie maty:
    https://www.car-tronic.pl/gms-09-xorb-pod-glosniki-para-p3331.html
    jak myślicie czy coś mi to da? Dodam że odległość między głośnikiem a blachą drzwi to może max 2 cm, kto robił kiedyś audi B5 to wie jak tam jest ciasno...

Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje.
  • Poziom 34  
    Spróbuj przefazować oba midbasy, niekiedy pomaga to przenieść bas "na przód"
  • Poziom 14  
    A co to znaczy,zmienić polaryzacje obu głośników?