Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer sie zawiesza - brak reakcji myszki i klawiatury

12 Lut 2013 14:12 4278 3
  • Poziom 2  
    Mam taki problem z komputerem stacjonarnym:
    Po moim wyjeździe na pare dni i urzędowaniu małoletniej siostry komputer ledwo chodził, włączał się bardzoooo długo, otwieranie najprostszego programu trwało również naprawdę długo. sformatowałem dyski i zainstalowałem od nowa windowsa xp, teraz komputer chodzi normlanie, jęsli chodzi o tempo pracy, ale dosyc często się zawiesza, w taki sposób, że czasem sama myszka nie działa, można np. wyłączyć go klawiaturą, a czasem i myszka i klawiatura niereagują ( myszka i klawiatura są sprawne ). po zresetowaniu komputera, również brak reakcji mysz i klawawaitury, dopiero jak sie go wyłączy i po chwili włączy sprzęt działa poprawnie, lecz do ponownego zawieszenia. zaobserwowałem, że zawiesza się przy np. robieniu kilku czynności na raz, otwieraniu paru stron internetowych, paru plików... ktoś może wie czym może spowodowana być ta usterka? komputer jest jeszcze na gwarancji, jednakże był kupowany przez internet i trzeba wysłać tylko uszkodzoną część .
    o to dane PC :
    pamiec ddr2 2GB 1333MHz
    Proc Intel P4 2,8 Ghz
    Płyta AsRock g41M-VS3
    HDD Seagate 250GB
    system windows XP.
    bardzo dziękuje z góry o pomoc
  • Spec od komputerów
    Podaj markę i model zasilacza.
    Wrzuć screen z głównego okna programu CrystalDiskInfo.
  • Poziom 2  
    zasilacz 420 wat
    model : lpk2 - 25 3* SATA
    zauważyłem jeszcze, że powyższe zawieszenie nasila się z podłączoną drukarkna na USB( może być to pochopne stwierdzenie) ale z podłączoną drukarką, po włączeniu komputera klawiatura działała, myszka nie( sprawdzane na dwóch sprawnych myszkach). po 4 nieudanych próbach, odłączyłem drukarkę i po urychomieniu myszka działała
    dyskinfo :
    http://speedy.sh/H4c5V/dyskifno.bmp