Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane 1.6 8V '96r - Zalany moduł irdy, nie działa immo CZ kierunki itd.

Dawidos-1 12 Feb 2013 14:58 3687 5
    Dawidos-1
    Pupil
    Witam.
    Problem z moją meganką zaczął się od tego, że przestał działać mi pilot z kluczyka ale mam kod to radziłem sobie z tym później zauważyłem, że z tego modułu w podsufitce leci woda więc go wyjąłem i osuszyłem przy ponownym podłączeniu w aucie nagle przestały działać

wycieraczki
    kierunkowskazy
    lewa szyba
    kontrolka immo
    Centralny zamek

Bezpieczniki sprawdzone i sprawne, te pod maską i te w skrzynce macie jeszcze jakieś pomysły co i gdzie po kolei sprawdzać ? Potrzebuje auto a nie mam jak dostać się do mechanika.
    carrot
    Moderator of Cars
    Nalała się woda do uch (tej skrzynki bezpieczników w kabinie)
    Dawidos-1
    Pupil
    ale nie widzę na tym z grubsza nigdzie śladów wody możliwe że dopiero po rozebraniu będzie to widać ?
    Dawidos-1
    Pupil
    Dzisiaj zrobiłem auto tzn rozebrałem skrzynke z bezpiecznikami ale tą obok akumulatora wszystko wyczyściłem jeszcze raz do tego wymieniłem bezpieczniki później wyjąłem UCBIC rozebrałem podgrzałem jeden przekaźnik SIEMENSA, żeby poprawić luty wszystko podłączyłem i na koniec jeszcze raz przejrzałem bezpieczniki okazało się, że bezpiecznik UCBIC jest walnięty ( wcześniej był ok ) czyli prąd tam musi dochodzić wymieniłęm go i o dziwo autko odpaliło i wszystko chodziło teraz gdy chciałem skrzynkę UCBIC wkrzucić na swoje miejsce powtórka z rozrywki jednak auto odpala ale wycieraczek kierunku itd nie ma... Jakieś pomysły ?

Panowie auto pali jak żyleta jednak nie mam nadal kierunków i wycieraczek przez co nie nadaje się do użytku aha no i kontrolka immobilisera nie świeci.
    Dawidos-1
    Pupil
    Odnawiam troszkę temat, kupiłem nowe UCH i wszystko śmiga tak jak trzeba oczywiście pozostaje problem odpalenia auta ( immo ) ale czytając trochę forum natknąłem się na radę o wypięciu bezpiecznika ALIM UCBIC ja zrobiłem troszkę inaczej bo najpierw go wypiąłem autko pięknie odpaliło później włożyłem go z powrotem i wszystkie funkcje auta działały troszkę pojeździłem i gdy dzisiaj wieczorem w ten sam sposób chciałem odpalić auto brak reakcji... tzn rozrusznik kręci ale auto nie pali... Czy przypadek, że wtedy odpaliłem auto był faktycznie jednorazowym wypadkiem czy teraz coś się zablokowało ?
    Dawidos-1
    Pupil
    Problem rozwiązany. Temat zamykam