Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Wave II - GT-S8530 Skaczący, Wariujący obraz / ekran

12 Lut 2013 16:09 2703 8
  • Poziom 23  
    Witam, taki o to problem że dosłownie wariuje, podejrzewam zabrudzenie, wysunięcie na złączu od LCD, co może być przyczyną jeśli jednak to nie będzie to , jakieś sugestię ?

Telefon po Wieczornej dyskotece nie zalany, możliwe że ewentualnie spocone łapska go dotykały :) Pozdrawiam
    .

Tak wygląda usterka

http://www.youtube.com/watch?v=BdYHH4Y1Mio&feature=youtu.be

Dodano po 7 [minuty]:

albo ten link http://www.youtube.com/watch?v=BdYHH4Y1Mio
  • Poziom 23  
    Samsung Wave II - GT-S8530 Skaczący, Wariujący obraz / ekran Samsung Wave II - GT-S8530 Skaczący, Wariujący obraz / ekran Samsung Wave II - GT-S8530 Skaczący, Wariujący obraz / ekran Samsung Wave II - GT-S8530 Skaczący, Wariujący obraz / ekran

Tak to wygląda od środka, czekam aż wyschnie teraz chodź nikła nadzieja :/
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Może nie wygląda jakby wpadł cały do wody, ale zamoczony był i to widać. Na zalanie dobry jest ryż, wyciąga wilgoć(można w nim położyć telefon - ja tak robiłem jak cały wpadł i działa do dziś), trzeba by go porządnie umyć teraz jeszcze.
  • Poziom 23  
    Dodając schnie dalej, co to jest za element na pierwszym zdjęciu wyglądający jak Wylana bateria ?
  • Poziom 40  
    Jest to bateria.
    A czy woogóle umyłeś/wyczyściłeś telefon w izopropanolu lub Cleanserze?
    Bo samo rozebranie tutaj nic nie pomoże.
  • Poziom 23  
    tak tak w Cleanserze dałem do schnięcia, mogę tą baterie wyciągnąć, mi wygląda i tak na wylaną.

Dodano po 23 [minuty]:

Wymycie w Cleanserze nic nie dało :/ i teraz moje pytanie, Nowy LCD kosztuje dość dużo, lecz jest aukcja nr 3003836348 za 100zł na alledrogo gdzie sprzedawca piszę że jest uszkodzony dotyk i się nie włącza. Myślicie że bardziej ekonomiczniej będzie się opłacać kupić ten uszkodzony z aukcji i przełożyć LCD ? ewentualnie digitizer co tam łatwiejsze będzie.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Wylana to ta bateria raczej nie jest, ona jest zgrzana z tymi blaszkami i jak urwiesz tą na dole od PCB tak później będziesz szukać miejsca, żeby podłączyć nową bateryjkę. Mam u siebie płytkę główną telefonu, gdzie ktoś tak urwał bateryjkę.
    Co do wyświetlacza to ciężko powiedzieć co tam się stało, czy telefon nie jest po upadku, tam nie tylko dotyk może nie działać. Jak wiesz kupowanie tam uszkodzonych telefonów, to może się okazać, że mają także inne wady. Wiem bo sam kupowałem.
  • Poziom 23  
    Dorwałem później inny sprawny taki telefon, uszkodzeniu uległo i coś z wyświetlaczem i z płytą, na sprawnej mobo obraz był przesunięty, a na sprawnym wyświetlaczu skakał uszkodzonej płycie skakał tak samo. Poszedł na śmietnik, pozdrawiam