Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Warto wymienić kolumienki Aiwy? (wymiana na Tonsil)

manfred18 12 Lut 2013 18:06 834 2
  • #1 12 Lut 2013 18:06
    manfred18
    Poziom 16  

Witajcie, posiadam kolumienki Aiwy, model SX N330, zostały mi z wieży. Moc muzyczna 40W, prawdziwa nie wiem, wieża miała koło paru watów. Walczę z tematem już długo, bo sesja była. Wieżę zmieniłem na Unitrę AT9100 i... kolumny odżyły, pojawił się niezły bas, a że nie gram głośno to wytrzymują, jednak
    Bas na amplitunerze na max, soprany prawie że na max. Bez włączonego konturu. Z konturem zaczynają pracować membranki, bas i soprany już dosyć spore, ale kontur to kontur. I jakoś to gra, ale zastanawiam się nad wymianą na ZG15c Tonsila.
    Pokoik ma około 10m2, a amplituner stoi za moimi plecami. Wiem, że źle, no ale nie poradzę nic w akademiku. Dźwięk się odbija na pewno od ściany i to podbija wszystko, ale dla mnie lepiej.
    Nie mogę wstawić większych kolumn, choćby z Tonsila, bo nie mam na to miejsca. ZG15c to takie maksimum.
    Chodzi mi głównie o niskie tony - czy będą równie dobre w Tonsilu? Tu jest bass reflex (jest jaki jest, ale istnieje). Nie jestem typem słuchacza lubującym się tylko w głośnym "umc umc" z głośnika, po prostu lubię jak przy niskiej głośności kolumna wydaje z siebie cokolwiek niskich, miękkich tonów, co AT9100 umożliwia.

Mam malutki budżet, chcę się w stówce zamknąć.
    Mogę jeszcze kupić monitorki stereo jakiejś niewiadomej mi firmy - 3 drożne.
    TECHNICONTRON
    SOUND -SYSTEM
    TYPE ; BLACK JOKER
    LEISTUNG 60/100 WATT
    SYSTEM 3 WEG-BAbREFLEX
    UBERTRAGUNGSBER ; 40-22 000 HZ
    IMPEDANZ 8 OHM

Poniżej zdjęcia moich "kolumn" i tych monitorków. Jeżeli z ZG15c będą niskie tony, przy niskiej głośności - żeby nie żyłować amplitunera z gałkami na max, to pewnie skłaniałbym się ku Tonsilowi. W tych monitorkach maskownice nieściągalne.

Tonsile po regeneracji mogę mieć za 70 zł, monitory 80.
    Dzięki z góry za pomoc!

0 2
  • #2 12 Lut 2013 18:17
    parish
    VIP Zasłużony dla elektroda

O trzech drogach w tej wielkości pomieszczeniu i tej kwocie nie ma co nawet rozmawiać. Zg15c do cichego słuchania z miłym basikiem pasują. Najlepiej gdybyś osłuchał wszystko i zadecydował, niewiadomo co to za monitory więc jednoznacznej decyzji podjąć nie można.

0
  • #3 12 Lut 2013 18:22
    manfred18
    Poziom 16  

Będę negocjował ze sprzedawcą ZG15, żebym mógł odsłuchać. Dzięki :)

0
  Szukaj w 5mln produktów