Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5738z - Brak obrazu , uszkodzona taśma bądź matryca

lavirant 12 Lut 2013 18:23 1992 3
  • #1 12 Lut 2013 18:23
    lavirant
    Poziom 2  

Witam . Jestem nowy na forum więc z góry przepraszam za jakiekolwiek błędy .
    Mam problem z laptopem marki Acer , model ASPIRE 5738z . Od pewnego czasu nie działa matryca ( wyświetla tylko białe pasy i cienie ) , jeszcze jakiś czas temu zawieszał się obraz i po nacisnięciu monitora ,, puszczał " , wracał do normalności . Przyciskałem tak i przyciskałem aż w końcu nie ,, puścił " czego efektem jest teraz moja praca na monitorze zew. przez wyjscie d-sub . Czy klasyfikuję się to do naprawy ? Nowa taśma , matryca ? Opłaca się ?
    Nie rozpisując się więcej zamieszam poniżej zdjęcie usterki : )
    ( środek ekranu zdobi naklejka )

Jeżeli temat jest w złym dziale prosze o przeniesienie . Acer Aspire 5738z - Brak obrazu , uszkodzona taśma bądź matryca

0 3
  • #2 12 Lut 2013 18:45
    C-oolt
    Poziom 22  

Uszkodzona matryca/elektronika sterująca. Sprawdziłbym jednak jeszcze taśmę.

0
  • #3 12 Lut 2013 18:53
    lavirant
    Poziom 2  

Wydaje mi się że ta matryca była już wymieniana ponieważ kiedyś próbowałem go rozebrać . Koszt taśmy to ok.90 zł , matryca 250 zł . Jak sprawdzić taśmę ?

0
  • #4 12 Lut 2013 18:57
    C-oolt
    Poziom 22  

Można ją zdemontować i pomierzyć przejścia miernikiem. Nie jest jednak powiedziane , że wychwycisz przerwę.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo