Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spalony głośnik w kolumnie philipsa

Pafnucy 15 Feb 2005 20:41 2827 20
    Pafnucy
    Level 13  
    Spalił mi się głośnik basowy 5,5" 6 Ω w kolumnach które miałem po wierzy Philips FW 356C. na magnesie pisze "pss m'sia 2499 297 58906"". Chciałbym wiedzieć czy wogóle opłaca się wstawiać nowy głośnik do tej kolumny i który by do niej pasował ???
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Passat_EQ
    Level 22  
    są ludzie którzy naprawiają głosniki(np. ja) i wtedy nadal miałbyś sprawną kolumne.
    Popytaj sie w sklepach elektronicznych czy ktoś nie zna takiej osoby.;)
    jakubkrawiec
    Level 18  
    Prawdopodobnie czeka Cię wymiana głośników w obu kolumnach.
    Pafnucy
    Level 13  
    Też myślę że będę musiał wymienić głośniki w obu kolumnach.
    Tylko nie wiem jakie byłyby w miare dobre i tanie.
    chaka
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Watpie zebys dobral cos co bedzie tak samo dobrze gralo. philips bardzo uwaznie dobiera optymalne glosniki do kolumn.
    jakubkrawiec
    Level 18  
    Ty nie szukaj niczego co będzie dobrze grało, tylko czegoś, co da się do tej obudowy włożyć, co podpasuje wymiarami.
    Zmierz (podaj średnicę), poszukaj, a my pomożemy wybrać najlepsze.
    chaka
    jakubkrawiec wrote:
    Ty nie szukaj niczego co będzie dobrze grało, tylko czegoś, co da się do tej obudowy włożyć, co podpasuje wymiarami.
    Zmierz (podaj średnicę), poszukaj, a my pomożemy wybrać najlepsze.

Chyba zartujesz czlowieku..... Gdwk 9/80 powinien pasowac srubami - tez ma go tam wstawic? Zastanow sie co piszesz. nie po to ktos wydal kiedys kilkaset zlotych za sprzecik zeby teraz wstawiac do niego byle co..
    Pafnucy
    Level 13  
    Otwór w obudowie ma 12,5 cm średnicy, a kosz głośnika ma 13,5 cm średnicy.
    Ja narazie to znalazłem STX'a GDN-14-50 który po małej obróbce otworu by może pasował.
    cursor
    Level 30  
    Philips na dzień dzisiejszy już tak nie zwraca uwagi na głośniki stosowane w miniwieżach. Jedynie duże wieże mają sensowne głośniki. Zakładając tego stx'a zejdzie o klasę w dół, a poza tym ten philips napewno ma wyższą efektywność. Rozejrzyj się za czymś w ofercie tonsila, a jak masz trochę więcej kasy to nie patrz wogóle na sprzęt low-end.
    jakubkrawiec
    Level 18  
    chaka - nie czepiaj się!
    Ja najpierw spróbował bym się dogadać z chłopakami z serwisów RTV. Może pomogą, a napewno nie zaszkodzą.
    marniu
    Level 25  
    Witaj zajrzyj tu www.empire.com.pl na pewno cos znajdzies w rozsądnej cenie tylko tyle ze to nie jest niestety PHILIPS a TESLA
    pozdrawiam
    piapia
    Level 24  
    Jakie sa obiawy "spalenia" ? gra, ale charczy? czy wogole nie gra?

Quote:
    Watpie zebys dobral cos co bedzie tak samo dobrze gralo. philips bardzo uwaznie dobiera optymalne glosniki do kolumn.

philips robi dobre głośniki? Mozesz cos wiecej napisać? bo jeszcze nie spotkałem sie z dobrze grajacymi kolumnami Philipsa.

ps. najlepszym rozwiazaniem bedzie jego naprawa - koszt ok. 20zl.
    Pafnucy
    Level 13  
    Jak podłączę ten spalony głośnik to coś tam lekko charczy i tak to cały czas gra wysokotonowy.Kopułka się trochę zdeformowała i jak się wciśnie membranę to czuć jak cewka o cos ociera.
    marniu
    Level 25  
    Witaj Pafnucy wiec wygląda na to ze cewka jest przyjarana jest niestety do wymiany ( wraz z membraną) inaczej nie da sie wymiennic !
    pozdrawiam marniu
    .Wiśnia
    Level 28  
    istnieje tazke mozliwosc sciagniecia orginału lecz czy warto ...? nie lepiej wymiec cewke ? jest sporo gotowych kitów do glosników philipsa bo maja tendencje do czestego palenia sie .. i wcale membrany nie trzeba wynieniac !
    chaka
    piapia wrote:

philips robi dobre głośniki? Mozesz cos wiecej napisać? bo jeszcze nie spotkałem się z dobrze grajacymi kolumnami Philipsa.

To zalezy oczywiscie od modelu. W tych wiezyczkach od 1000zl glosniki graja nieglupio. Wiadomo ze nie jest to kolumna B&W ale w swojej klasie stoi wysoko. Papia wsadz tam stx-a i zobacz jak bedzie to gralo powodzenia zycze:)

Moja kolumnienka gra naprawde ladnie a basu jest czasem tyle ze trzeba go troche zdjac. Wysokie sa troche ostre ale taki to ma charakter.
    piapia
    Level 24  
    Quote:
    Papia wsadz tam stx-a i zobacz jak bedzie to gralo powodzenia zycze:)

ja nie napisałem ze ma wsadzic STX.

ładne te twoje kolumienki, najlepsza jest ta membrana bierna - słuchałem tego w subwooferze "kina domowego" philipsa- tragedia Za ponad 1000zł jak napisałes masz zestawiki Kody, jakosc dzwieku? -radze porownac ;-)

gratuluje wyboru.

pozdrawiam
    Passat_EQ
    Level 22  
    To jest głosnik z membraną bierną. Dając masywniejszy głosnik zmieniłeś nieco ch-ke całej kolumny łącznie z f przy której głosnik i membrana bierna pracują w zgodnej fazie.
    piapia
    Level 24  
    Passat_EQ wrote:
    To jest głosnik z membraną bierną. Dając masywniejszy głosnik zmieniłeś nieco ch-ke całej kolumny łącznie z f przy której głosnik i membrana bierna pracują w zgodnej fazie.

a kto go zmienił ??? przeczytaj uwaznie ;-)

pozdrawiam
    Passat_EQ
    Level 22  
    forumowicz o nick'u "Chaka" ze zdjęciem które powoduje "gęsią skórke" :wink:
    Głosniki montowane w wierzach mają bardzo lekkie ustroje przez co maja wysoką skuteczność i przez co ich fs jest wysoko i nie są w stanie zagrać niskich tonów. Wkłądając głosnik innej firmy zapewne zastosowałeś ustruj masywniejszy przez co spadła skutecznść skąd sie wziął brak zrównowazenia tonalnego i nadmiar wisokich tonów. Za to zyskałeś zejscie i zapewne montując mocniejszy głosnik (bo wierzowe są słabe do przesady) usyskałeś nizszy bas bo mocniejsze potrzebjuą mniejszych objętości a objętość zachowałeś.
    fiu:) niby zmiana głosniczka a tyle zamieszania
    chaka
    Mowilem o porownaniu w tej samek klasie a ponad 1000 to tez 10000. Porownaj sobie Philipsa z samsungami, lg, technicsami.. Chodzi mi o to ze nielatwo znalezc glosnik ktory w tak malej obudowie zagra nie gorzej niz orginalny. W swojej kolumnie nic nie zmienialem. Gra bardzo ladnie jendak wole wieeeelkie tonsilektorych mam 2 pary :) Suby z bierna tez nie sa najgorsze - wiadomo sa lepsze ale sprobuj zrobic cos o takich wymiarach, brzmieniu i skutecznosci na 16cm glosniku...