Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfra+ - Pace hds7241/91 -

Robson da Silva 12 Feb 2013 22:26 5190 2
Renex
 • #1
  Robson da Silva
  Level 1  
  W menu w ustawieniach anteny pokazuje mi ze sygnal mam okolo 4,5 i swieci sie na zielono. Podczas gdy wylaczam menu to zaden kanal nie odbiera i przed moimi oczami ukazuje sie komunikat ,,brak sygnalu", co robić?
 • Renex
 • #2
  Patrick04
  Level 15  
  Sprawdź czy działa inny dekoder. Pożycz od kogoś jakikolwiek inny dekoder.
  Oczywiście najlepiej z kartą dostępową.
  Prawdopodobnie uszkodzony dekoder będzie i mimo, że antena dobrze jest ustawiona nie działa. Miałem podobne przypadki z różnymi dekoderami w tym z Cyfry +
  Jeśli diagnoza się potwierdzi idziemy do salonu Cyfry ( z osobą, na którą jest umowa ) i wymieniają od ręki.
 • #3
  studisat
  Tube radio receivers specialist
  Robson da Silva wrote:
  W menu w ustawieniach anteny pokazuje mi ze sygnal mam okolo 4,5 i swieci sie na zielono. Podczas gdy wylaczam menu to zaden kanal nie odbiera i przed moimi oczami ukazuje sie komunikat ,,brak sygnalu", co robić?


  W tym menu pokazuje się domyślnie status odbioru dla zdefiniowanego transpoindera: 10791 oidp.

  dla danego kanału sprawdź na lyngsat i kingofsat z jakiego transpondera jest nadawy i poprzez to samo menu ale przez wybór inny, wpisać dane transpondera i sprawdź. pamiętaj aby z powrotem przełączyć się w tym menu na domyślne ustawienie bo nie będzie działać automatyczne aktualizowani listy, oprogramowania itd. Spróbuj wyszukać kanały.

  Tuner nie wspiera chip-pairing (stary procesor) dla Nagravision więc przyszłości nie ma w nowej platformie NC+. (wszystkie aktualne karty cyfry maja SECA i Nagravision4, tunery HD mają wsparcie dla Nagravision oraz SECA). Dostanie propozycję zmiany sprzętu oraz wymienią anteny na 80cm (prawdopodobnie zwiększą FEC na transponderach DVB-S2 aby zmniejszyć zasięg odbioru - zawęzić wiązkę). Rezygnacja z przejścia do nowej oferty NC+ to pozostanie w platformie na warunkach umowy z Cyfra tylko do końca aktualnych ofert promocyjnych potem ciemność.
  Tunery wspierane w najbliższej przyszłości to te z chip-pairing:
  Sagmecom DSI-83 (Nagravision 4), Sagemcom DSI-87 (Nagravision 4), Pace PVR z dyskiem 500 GB (Nagravision 4 i SECA) oraz terminale z platformy N: ADB-5720 (Conax CAS7). Ponadto Technisat Digyboxx HD C+ (Nagravison 4 z chip-pairing oraz Conax bez chip-pairing). Wszystkie do pozbycia się - będą oferowane zupełnie inne terminale i raczej tylko PVR z WiFi dla Multiroom'u oraz chyba ze wsparciem dla DLNA.

  Od 04.01.2013 nie ma już podmiotów odpowiedzialnych za Cyfrę+ i N - to skutek kupienia N'ki przez Canal+, start nowej platformy nazwanej NC+ w marcu 20134 najpóźniej 01.04.2013.

  Wzorem Canal+ France mogą w NC+ włączyć parowanie karty z terminalem oraz weryfikację CI+ - tylko tunery i telewizory z gniazdem CI+ i tylko tunery z chip-pairing -Nagravision 4 i Conax CAS7. Kanały premium mają docelowo być tylko w wersji HD a znacza większość oferty nadawana tylko z transponderów DVB-S2