Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Passat b6 1.9 tdi B6 - Traci moc

12 Lut 2013 22:54 9663 21
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich i dziękuje za zainteresowanie i za pomoc.

VW Passat rok 2007 b6 1.9 tdi silnik bls przebieg 121 tys. Auto traci moc podczas jazdy na krótki czas, po wcisnięciu sprzegła i dodaniu gazu wraca do normy, na jakiś czas.

Podłaczyłem dziś kabel i odczytałem błędy

e06c, 3535, 4146, b032, 4146 (czujnik spalania stukowego 1-G61) 0414, 0c80

Czy ma ktoś jakiś pomysł na mojego Passata ???
    Gdzie znajduje sie czujnik spalania stukowego w tym modelu ???

Moderowany przez Futrzaczek:

Odblokowano na prośbę Autora tematu.

• Poziom 39  
    wrobel52 napisał:
    Tak. Pomysł bardzo prosty. Zgłosić się do warsztatu. Nieszczęście vw polega na tym że obojętnie jaki kabel wsadzisz do gniazda diagnostycznego to coś tam diagnozuje.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    :) jak zwykle filozowia sie udziela a pomocy brak. Moze cos konkretnego ktos napisze np: gdzie sie znajduje czujnik G61 jesli istnieje w tym modelu a nie jakies filozoficzne rozważania nad życiem swojej teściowej.
  • Poziom 39  
    wrobel52 napisał:
    Moze cos konkretnego ktos napisze np: gdzie sie znajduje czujnik G61 jesli istnieje w tym modelu
    A co chcesz z nim zrobić? Wymienić?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Problem polega na tym, że ten czujnik działa właściwie. A pokazuje - to co pokazuje, sterownikowi się to nie podoba. Możesz wymienić na inny, najlepiej uszkodzony, możesz odkręcić go od bloku silnika... Twoje auto, masz prawo je zepsuć całkiem.
  • Poziom 10  
    Ciebie sie nie da wymienic trans-serwis bo jestes zepsuty i niezastapiony....

W ostatnim czasie wymieniany byl dwukrotnie czujnik różnicy ciśnienia DPF. Ostatni dzialal dwa tygodnie.
    Czy te czujniki sa takie wadliwe, czy moze w moim aucie jest jakis problem ?? Dlatego pytam na forum bo w warsztacie chca go znow wymienic na kolejny.
    Moderowany przez serwisantscani1:

Kolega stara się o ostrzeżenie ??? Upominam.
    Kolega "trans-serwis" spytał grzecznościowo i kulturalnie.

3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

• Poziom 39  
    wrobel52 napisał:
    Ciebie sie nie da wymienic trans-serwis bo jestes zepsuty i niezastapiony....
    Nie takich już widziałem na tym forum.
    wrobel52 napisał:
    Dlatego pytam na forum bo w warsztacie chca go znow wymienic na kolejny.
    Co chcą wymienić czujnik różnicy ciśnień czy czujnik stukowy bo nie nadążam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Admin grupy Samochody
    falubaz1 napisał:
    oddałeś auto do warsztatu
    wrobel52 napisał:
    Raczej warsztatu nie było. Tylko kabel.
  • Poziom 10  
    Sprostowanie nikogo nie chciałem obrazic. Auto bylo w autoryzowanym warsztacie a kabel podlaczylem sam po kolejnym stwierdzeniu ze musze kupic trzeci czujnik DPF Dzis byłem w innym warsztacie tez autoryzowanym i stwierdzono ze czujnik stukowy nie wystapuje w tym modelu. A czujnik DPF trzeba adoptowac, co kolwiek to znaczy. Wydaje mi sie ze forum jest wlasnie po to, aby kosultowac i próbowac wspólnie znalezc rozwiazanie problemu. A co do krojenia to wystąpiłem do specjalistow z forum aby nie byc krojonym, a tu ci sami co kroją, przyjedz zaplac i moze ci pomożemy....
  • Poziom 20  
    Kabel tylko nie wiadomo jeszcze jaki , na pewno nie Vcds lub Vas ci u których byłeś nie podołali problemowi?
  • Poziom 10  
    Ja kupilem cos na allegro i uzywlem vag commander. Serwisie mieł wlasnie vas.
    Zobacze jak bedzie teraz, czas pokaze.
  • Poziom 39  
    wrobel52 napisał:
    adoptowac,
    Adoptować można dzieci, w samochodach robi się adaptację.
    wrobel52 napisał:
    Dzis byłem w innym warsztacie tez autoryzowanym i stwierdzono ze czujnik stukowy nie wystapuje w tym modelu. A czujnik DPF trzeba adoptowac, co kolwiek to znaczy
    Przestań opowiadać bzdury o tych autoryzowanych warsztatach w których niestety nie byłeś.
    Zacznij od początku ale szczerze. Czym próbowałeś diagnozować ten samochód.
  • Poziom 10  
    :) jak sie nie ma czego czepic to sie czepia pisowni. Bzdury to ty opowiadasz, mam ci udowadnic... Jak chcesz to podam ci numery to zadzwonisz i mnie sprawdzisz :)
    Szkoda czasu na takie poradz, juz wiem dlaczego udzielasz sie w dziale na poczatkujacych... Nerka

Moderowany przez Pawel wawa:

Żegnamy, chwilowo,bez bólu. Blokada pisania 60 dni. 3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi. 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. 3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

• Poziom 10  
    Napisze dla potomnych, okazalo sie ze wiązka elektryczna jest uszkodzona i podczas wilgotnych dni łapie zwarcie. Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    wrobel52 napisał:

e06c, 3535, 4146, b032, 4146 (czujnik spalania stukowego 1-G61) 0414, 0c80

Gdzie znajduje sie czujnik spalania stukowego w tym modelu ???

Teraz widzisz że diagnoza kablem za xx zł jest g...... warta.
  • Poziom 10  
    Napisałem ze nie był to kabel. I w warsztatach do tego nie doszli. Czytałem fora i doszedłem do tego sam.
  • Poziom 21  
    ten wrobel to jednak ma cos z wrobla;wiadomo co.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie.

Wildze ze sporo osób zaglada na ten post. Znalazlem przyczyne tych wariacji w Passacie. Okazalo sie ze wiazka wychodzaca z komory silnika mam przetarte kable. Trzeba rozciac plastikowa izolacje i polutowac i poizolowac przewody. Po tej operacji wszystko dziala. Pozdrawiam i dziękuje Tomasz
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mam taki sam problem. Samochód podczas jazdy traci moc, uczucie odcięcia ale gdy wcisną sprzęgło wszystko wraca do normy. Pytanie do wrobel 52 możesz podać dokładnie lokalizacje tej wiązki kabli.
  • Poziom 10  
    Witam

Poprzecierane przewody byly w plastikowej oslonie po miendzy silnikiem a chlodnica. Jak zdejmiesz gorna oslone silnika to w plastikowa oslona peszla.