Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAMSUNG RF-511 - uszkodzone gniazdo zasilania

whatashame1 13 Feb 2013 00:41 2886 2
    whatashame1
    Level 9  
    Mam problem z gniazdem ładowania w moim laptopie. Niestety Laptopa nie używam sam a jak wiadomo im więcej użytkowników tym mniej winnych awarii. Podejrzewam, że ktoś musiał szarpnąć kabel i uszkodził gniazdo. Teraz rusza się, jest wykruszone i przerywa ładowanie. Zasilacz sprawdziłem jest sprawny. Zamówiłem już nowe gniazdo i tu moje pytanie. Jak je wymienić? Nie rozbierałem go jeszcze więc nie wiem czy jest lutowane czy na kablu, nie dostałem jeszcze przesyłki ale chciałbym wiedzieć czy dam radę sam czy lepiej zanieść do serwisanta?
  • Helpful post
    Juras28
    Level 12  
    A przy zamawianiu jak wyglądało? Z kablem czy bez? Kiedyś wymieniałem w takim lapku gniazdo i było to banalnie proste. Trzeba tylko postępować jak przy każdej rozbiórce laptopa. pomału.
    Kolego pisz na priv jak sobie nie będziesz radził. Pozdrawiam
  • Helpful post
    C-oolt
    Level 22  
    Gniazdo jest lutowane do płyty.

Jeżeli nie masz wprawy i odpowiednich narzędzi to radze oddać laptopa do serwisu. Kosz wymiany gniazda powinien zamknąć się w około 50-70 złotych (w zależności od serwisu i laptopa) o ile nie ma większych uszkodzeń (urwane ścieżki, zwęglenia lub uszkodzone inne elementy).