Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pojemność Sztucznej Sieci Neuronowej

13 Lut 2013 01:00 1038 1
  • Poziom 1  
    OK, wiem, że forum ma dość restrykcyjne zasady odnośnie udzielania pomocy w jakiejkolwiek nauce ale już doprawdy nie wiem co robić. Przeczesuję internet już trzecią godzinę i nic sensownego nie udało mi się znaleźć. Otóż poszukuje informacji na temat sposobu wyznaczania pojemności sztucznej Sieci Neuronowej, a konkretnie sieci nieliniowej wielowarstwowej.

W internecie, po polsku jest bardzo mało materiałów na temat SSN, a to co udaje mi się znaleźć jest z reguły opisane po łebkach. Jedyne co udało mi się doczytać to, że pojemność jest zależna od liczby neuronów w kolejnych warstwach ale nigdzie nie piszą jaka jest to zależność, jaki jest na to wzór. Nie wiem też czy to w ogóle ma jakąś jednostkę inną niż stosunek do liczby neuronów?

Z góry dzięki za wszelką pomoc. Mam nadzieję, że ten post nie zostanie skasowany. Proszę tylko o podanie wzoru, nie o obliczanie czegokolwiek za mnie.
  • Poziom 10  
    To chyba dość złożone, informacje w sieci zapisywane są w wagach i pojemność mniej więcej powinna wynosić tyle ile jest wag czyli połączeń między neuronami. No i pozostaje jeszcze problem kompresji informacji na sieci neuronowej.