Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG FLATRON W2242s LCD - Świetlówki, miganie obrazu, brak obrazu

kamil_lk 13 Lut 2013 09:50 3969 9
  • #1 13 Lut 2013 09:50
    kamil_lk
    Poziom 8  

Witam.

Niedawno mój monitor zaczął troszkę szaleć. Mianowicie zaczęło coś w nim brzęczeć i obraz był niestabilny (miganie). Po krótkiej chwili całkowicie wygasł, a gdy go wyłączyłem i ponownie włączyłem to obraz pokazywał się na kilka sekund i znowu czarno.

Oddałem owy monitor do serwisu. Tam stwierdzili, że wypaliła się jedna ze świetlówek. Powiedzieli również, że owych świetlówek nie da się wymienić. Zrobili jakiś obwód, obejście przez wypaloną świetlówkę (dokładnie nie wiem). Teraz niby świeci, ale tylko pewna część, bowiem góra ekranu jest o wiele ciemniejsza w porównaniu do dolnej.

Moje pytanie brzmi czy oby na pewno nie da się wymienić świetlówek w monitorze?

Pozdrawiam, Kamil.

0 9
  • #3 13 Lut 2013 09:56
    kamil_lk
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź i cenną informację.
    A wiadomo ile mniej więcej kosztuje wymiana tych świetlówek?
    Za to co oni mi zrobili zabuliłem 70 zł.

0
  • Pomocny post
    #4 13 Lut 2013 10:01
    11111olo
    Poziom 43  

Koszt świetlówek to pewnie z 20 zł. Nie wiem jak z wymianą. Jeśli po odkręceniu matrycy da się je wysunąć to jest to bardzo proste, ale może też być tak że trzeba rozebrać matrycę na części pierwsze a to wymaga większej uwagi.

0
  • #5 13 Lut 2013 10:04
    kamil_lk
    Poziom 8  

Dzięki za informację. Teraz zastanawiam się co to za serwis z tego serwisu, no ale.. :) Pozdrawiam.

1
  • #6 13 Lut 2013 10:10
    11111olo
    Poziom 43  

Może nie chcieli ładować używanych świetlówek. U mnie po wymianie używanych świecą ciągle dobrze od ponad 3 lat (monitor używany średnio 10h dziennie). Co prawda to siedemnastka i tylko na tej podstawie tak sądzę ale przy 22" powinno być podobnie.

Jakie są potrzebne świetlówki wiadomo ma 100% dopiero jak byś je wyjął z matrycy.
    Warto obejrzeć obie bo zwykle kończą żywot w podobnym czasie.

1
  • #7 13 Lut 2013 21:58
    kamil_lk
    Poziom 8  

Zauważyłem podczas oglądania filmu, że gdy obraz w filmie zanika (robi się czarne tło - taki przerywnik między scenami) to monitor nie odpala. Trzeba go wyłączyć i z powrotem włączyć, aby się zaświecił.
    Niby serwis dał gwarancje na to co zrobili. I teraz nie wiem czy jechać do nich i powiedzieć, że da się wsadzić nowe świetlówki, czy żeby naprawili mi ten obwód, a może żeby oddali mi kasę, a monitor oddam do znajomego elektronika.

1
  • #9 14 Lut 2013 20:58
    kamil_lk
    Poziom 8  

Postanowiłem sam rozebrać monitor i okazało się, że jedna ze świetlówek nie jest dokładnie wpięta. Wtyczka co prawda była wsadzona, ale nie do końca i to zapewne powodowało wyłączanie się monitora podczas oglądania filmu. Teraz już śmiga. Od razu obczaiłem co mi tam w serwisie namajstrowali i zrobili oni nic innego jak odpięli wypaloną świetlówkę i na jej miejsce wpięli taką samą wtyczkę jak do świetlówki z której wychodzą dwa kabelki, z tym że zamiast świetlówki podpiętej do tych kabelków, ujrzałem je zaizolowane (wydaje mi się, że po prostu spięli te dwa kabelki i zaizolowali i ot cała ich robota). No ale już nie muszę wieźć go do nich i się niepotrzebnie stresować :)

0