Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ALPINE IDA-X300 - Gdy zapalam światła mijania radio przygasa...?

13 Feb 2013 10:46 3849 17
  • Level 13  
    Witam posiadam radyjko ALPINE IDA-X300 wszystko ok , tylko gdy zapalam światła mijania to wyświetlacz na radyjku przygasa-przyciemnia się czym to może być spowodowane ?
  • Level 23  
    W jakim samochodzie to jest?
  • Level 23  
    W pierwszej kolejności trzeba podłączyć radyjko pod inną masę. Znajdź kable zasilające w kostce radia (najczęściej czarny) i podłącz go bezpośrednio pod minus z akumulatora. Jeśli to nie pomoże - odłącz zasilanie plusowe (czerwony i żółty) i podłącz je przez jakiś bezpiecznik także bezpośrednio do akumulatora. Wtedy powinno pomóc.
  • Level 13  
    Ok dziękuję za pomoc, sprawdzę to i napiszę czy pomogło.
  • Level 16  
    Jeżeli tak się dzieje to na pewno radio jest dobrze podłączone, jest to funkcja przyciemniania wyświetlacza . Można to wyłączyć.
    Wybór opcji ustawień wyświetlacza (DISPLAY) następuje w
    głównym menu ustawień w kroku 2.
    Regulacja przyciemnienia
    MANUAL / AUTO (Ustawienie początkowe)
    Wybór opcji AUTO powoduje zmniejszenie jasności oświetlenia
    radioodtwarzacza po włączeniu świateł pojazdu (ON). Tryb ten jest
    przydatny, jeżeli użytkownik ma wrażenie, że podświetlenie
    radioodtwarzacza w nocy jest zbyt intensywne.
  • Level 23  
    Widocznie na szybcika znalazłem nie tę instrukcję co trzeba bo w moim pdf-ie do w/w Alpine funkcji rozjaśniania nie ma... Modele IDA-X300/X301/302
  • Level 13  
    ja u siebie teraz sprawdzałem i nie wiem ja tam nie widzę tej funkcji , przytrzymałem klawisz F potem general display i dalej nic takiego nie widziałem ...

Dodano po 3 [minuty]:

Może kolega marek790524 bo opisał dokładnie w co wejść co kliknąć by to zrobić?
  • Level 16  
    Funkcja nazywa się DIMMER
  • Level 13  
    A jak do tej funkcji dotrzeć? w co klikać ?
  • Level 16  
    Radyjka nie mam ale na pewno gdzieś w ustawieniach DISPLAY, a jakie tam są funkcje oprócz TEXT SCROLL. Czy nie ma tam DIMMER lub DIMM
  • Level 23  
    Najczęściej dodatkowe MENU jest po przytrzymaniu (wciśnięciu na dłużej) pokrętła od głosności. Tak ma przynajmniej JVC, SONY i Pioneer
  • Level 16  
    Według instrukcji:
    1)Aby włączyć tryb wyboru SETUP, nacisnąć i
    przytrzymać przez co najmniej 2 sekundy przycisk
    FUNC./SETUP
    2)Przekręcać pokrętło dwufunkcyjne (tylko iDA-X200)
    lub pokrętło (tylko iDA-X300), aby wybrać żądaną
    pozycję, a następnie nacisnąć przycisk
    /ENTER.
    FUNC/SETUP-DISPLAY-DIMMER (auto, manual)
    Filmik:http://www.youtube.com/watch?v=MEI2rUtbTNU
    czas 3.33 w opcji display na pierwszym miejscu jest właśnie ten dimmer
  • Level 13  
    doszedłem do tego już , klikam F potem display ipod i jest dimmer itp , auto lub manual ale to mi nic nie pomogło , pomogło jak rozłączyłem kabelki pomarańczowe i teraz nie przygasa po włączeniu świateł

Dodano po 24 [sekundy]:

od czego jest pomarańczowy kabel ?
  • Level 16  
    Właśnie od tego, na nim powinno pisać dimmer. Po włączeniu świateł radio tym kabelkiem dostaje sygnał i ściemnia wyświetlacz ale nawet jak podłączony to powinno się to dać wyłączyć tą opcją. A jak się zmieni na manual to w funkcji dimmer nie wyskakuje jakaś dodatkowa jeszcze opcja bo ogólnie powinno wyłączyć zmianę podświetlenia.
  • Level 13  
    nic mi to ie pomogło gdy zmieniłem na manual , ale kabelek odłączyłem i jest ok , chyba w niczym to nie zaszkodzi ze go odłączyłem ?
  • Level 23  
    Ja wiem czy nie zaszkodzi??
    Próbowałeś jechać nocą 100 czy 200 km z włączonym radiem?
    U mnie bywało tak że zdejmowałem panel bo mnie dosłownie w oczy raziło! To co ma Twoje radio - brakuje np. w moim Sony GT225C
  • Level 13  
    mi to nie przeszkadza , nie patrzę się na radio tylko na drogę :)