Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wordpress | Modyfikacja stopki | footer.php

13 Feb 2013 11:35 3747 8
    User removed account
    User removed account  
    manekinen
    Level 29  
    Wbrew logice zawartość stopki nie zawsze jest w tym pliku, zajrzyj do functions.php.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    manekinen
    Level 29  
    To chyba będzie ten fragment, musisz sprawdzić na żywym organiźmie.
    Code: php
    Log in, to see the code

Przykładowo
    Log in, to see the code

W ogóle to autora szablonu trochę poniosło, tyle zbędnego kodu tam wstawił, np obliczanie dwóch dat dla copyright - a przecież można wstawić na stałe "2009-2013" ewentualnie w wersji dla leniwych którym nie chce się raz na rok zmieniać daty ręcznie: "2009-<?php echo date("Y"); ?>"
    User removed account
    User removed account  
    manekinen
    Level 29  
    Log in, to see the code

Trochę pośpieszyłem się z tamtym wcześniej.

Co do szablonu, tak jak pisałem za dużo w nim zbędnego kodu. Teraz nie będzie to problemem ale jak przybędzie gości na stronie to strona znacznie zwolni lub administrator serwera się wypnie na takiego klienta. W razie czego to można jeszcze wszystko buforować, wtyczką "wp-cache" tak że serwowane będą statyczne strony zamiast za każdym razem generować je od nowa - polecam gorąco, sam z tego korzystam.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    manekinen
    Level 29  
    Nie znam się na php żeby powiedzieć czym jest to spowodowane, moja wiedza w tym zakresie opiera się na doświadczeniu w modyfikowaniu własnej strony.

Może zostaw te functions.php, i w pliku footer.php zamiast <?php dmm_dynamic_copyright(); ?> czyli odwołania do tego całego kodu sklejającego napis, wklej zwykły tekst stopki taki jaki chcesz.
    User removed account
    User removed account