Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony NX700 a telewizja kablowa z Dialogu.

13 Lut 2013 12:45 2211 7
  • Poziom 8  
    Witam, ostatnio zmieniłem dostawcę telewizji na Dialog. Wcześniej miałem telewizję analogową z Toyi i mogłem tam nawet odbierać niektóre kanały cyfrowe na moim TV, Sony KDL-46NX700. Po zmianie dostawcy dostałem dekoder od Dialogu (Motorola VIP 1903, podłączony jest kablem ethernet z modemem Corecess 3942ES, z którego mam też internet i telefon) i technicy podłączyli mi to kablem SCART z TV. I teraz w menu telewizora żeby oglądać telewizję wchodzę w menu i odtwarzanie z urządzenia AV ( tak jakbym podłączył DVD). a nie w oglądaniu telewizji. Czy da się jakoś zrobić żeby to było "normalnie"? Bo tak to jak dla mnie większość funkcji TV jest bezużyteczna, bo zmiana kanałów itd. jest za pomocą pilota od dekodera.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Nie da się. Dekoder pracuje na innej częstotliwości jak pasmo telewizyjne telewizora. Bez niego nie ma kablówki.
  • Poziom 8  
    Naprawdę, nie ma żadnej możliwości? Bo wychodzi na to że kupowanie TV z dekoderem i jakimiś bajerami było całkowicie bezsensowne. Nie można jakiegoś urządzenia dołączyć które pozwoli podpiąć telewizję do wejścia antenowego?
  • Poziom 23  
    Naprawdę nie ma szans. VIP1903 jest dekoderem cyfrowym HD. Pakiety telewizyjne od stacji czołowej do odbiornika są przesyłane w innej częstotliwości jak telewizja naziemna. Dopiero w dekoderze konwertowane są na pasmo zgodne na wyjsciu z odbiornikiem telewizyjnym. Zauważ że po podłączeniu przewodu od kablówki bez dekodera do wtyczki antenowej nie będziesz miał nic. Jeśli dostałeś dekoder HD oznacza że w Twoim budynku jest już najnowsza centralka i w kablu na bank analogu nie będzie. To co leci przez przewód RG w kablówce to masa danych. Telewizja, telefony, internet. Bez dekodera ani rusz. Dekodery te nie współpracują z telewizorami w taki sposób by podłączyć je do gniazda RF telewizora bo takiego gniazda nie ma. Przełączanie programów możliwe jest tylko za pomocą dekodera i pilota tylko od niego. Ta sama sytuacja jest wtedy, gdy do telewizora podepniesz zewnetrzny dekoder DVBT który posiada własnego pilota.

Jeśli telewizor posiada wbudowany dekoder MPEG4 cyfrówki naziemnej DVBT - możesz podpiąć dodatkową, drugą antenę naziemną i wtedy będziesz odbierał dodatkowo kanały z TV naziemnej. W takim przypadku - kanały te - bedziesz mógł przełączać już pilotem od telewizora, będą zaprogramowane od 1 w górę i wszystko bedzie tak jak dawniej. Po właczeniu kablówki (dekodera) telewizor przełączy się automatycznie na AV i wtedy... wyboru programu z kablówki dokonujesz pilotem od dekodera. Nie ma innych rozwiązań. Wcześniejsza kablówka była kablówką analogową która dodatkowo we własny tor dopinała pasmo naziemne. Dzięki temu telewizor odbierał DVBT i kanały z kablówki. Niestety - różnica technologiczna pomiędzy teraźniejszym a wcześniejszym to przepaść historyczna.
  • Poziom 36  
    BloodDeath napisał:
    Nie można jakiegoś urządzenia dołączyć które pozwoli podpiąć telewizję do wejścia antenowego?
    I co ci to da i tak to urządzenie będzie musiało się zająć dekodowaniem sygnału i przełączanie programów będzie z poziomu tego urządzenia a nie z poziomu tv. Cyfrowa kablówka to nie analogowa działa na zupełnie innej zasadzie a do tego kablówki w ramach walki z piractwem kodują sygnał. W prawie każdej kablówce potrzebny jest albo dekoder z kablówki albo tv z dekoderem DVB-C i do tego tv musi mieć wejście na moduł CI w który wkłada się moduł z najczęściej specjalnie przypisaną kartą kodową , kablówki raczej nie oferują modułów bo te często bardzo różnie współpracują z tv z 1 tv działają dobrze z innymi wcale a z 3 jak im się chce.
  • Poziom 8  
    W kablówce z Toyi, nie było dekodera i wszystko szło kablem antenowym, i były kanały HD, i telewizor podawał że są w tej rozdzielczości. Teraz w całym połączeniu od modemu do TV nie mam żadnego kabla antenowego, więc nie mam możliwości podłączenia kabla antenowego z dekoderem lub bez bo nigdzie oprócz TV nie mam gniazda RF. Więc jak to jest zrobione że w Toyi działało bez problemu a w tym Dialogu jest sytuacja bez wyjścia?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    TOYA była w analogu!!! W swój tor kablowy pakowała gratis pasmo naziemnej w której masz DVBT! Telewizor sam w sobie jest dekoderem naziemnej DVBT a że dostał sygnał w którym było pasmo naziemnej cyfrowej - odbierał i HD! Powiedzmy przykładowo że w Twojej lokalizacji DVBT jest na kanałach 42, 48, 55! TOYA dodała w tor kablowy te kanały tak by telewizory z MPEG4 mogły odbierać naziemną. Prócz tego po tym samym kablu dodano resztę stacji TV w analogu takich jak Discovery, Animal czy tam inne które TOYA miała. Na dodatek TOYA nie była kodowana! Wystarczył kabel od sąsiada lub z piwnicy i mogłeś ogladać za free. Dzięki temu że tak było - wymyślono kodowanie. Cyfrówki już nie złamiesz.
    Upchać analogówkę i cyfrówkę w jednym przewodzie to nie problem. Przykład AsterCITY, jeden przewód= cyfrowy telefon, internet, analog kablówka.

Dla zwykłego użytkownika który nie ma bladego pojęcia o technologiach w kablu - różnic nie ma.
  • Poziom 8  
    Dobrze, dziękuję za odpowiedź.