Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elzab Alfa Super p - Przestawienie zegara

13 Lut 2013 14:07 2292 5
  • Poziom 7  
    Witam.

Mam problem z tą kasą następujący: wyświetlana data to 13.01.2003, a jeśli się nie mylę, to dzisiaj jest 13.02.2013. Rzecz w tym, że nie umiem przestawić zegara o więcej niż godzinę (funkcja "przestawienie zegara" w funkcjach serwisowych pozwala przesunąć zegar tylko o godzinę). Jaki jest na to sposób?
    Za pomoc z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    To masz szczęście że jest wcześniejsza data niż późniejsza bo gdyby był np 2050rok to miał byś kasę na śmieci i byś tego nie zmienił.

Jest sposób jeśli używasz kasy i jest ona fiskalna to musisz zanieść do serwisu. Jeśli jest po odczycie i masz ją do zabawy albo jest przed fiskalizacją to możesz zdjąć plombę (jeśli zrobisz to a kasa nie jest odczytana to masz przerąbane z punktu prawnego, bo nie wolno ci ruszać plomb).
    Do rzeczy musisz rozkręcić kasę i zdjąć zaciski z akumulatora potem wlutowujesz bateryjkę z płyty gł taką 3,6V tylko jedna jest więc nie pomylisz i wlutowujesz nową, skręcasz kasę, wtedy kasa zrobi zerowanie. Po tym zapyta Cię o datę godzinę podajesz właściwą i wszystko. Penie będziesz musiał zaprogramować też od nowa nagłówek i kody w kasie.
    Bateryjkę musisz wymienić bo jak tego nie zrobisz to za jakiś czas znowu zgubi datę i wszystkie dane.
    POWODZENIA

Dodano po 2 [minuty]:

Ważne gdy będziesz wymieniał baterie odepnij moduł fiskalny i resztę rzeczy żeby przypadkiem czegoś nie uszkodzić, przy montażu nie pomyl + z - bo nie pamiętam czy były oznaczenia na płycie czy trzeba było zapamiętać jak była wlutowana.
  • Poziom 30  
    Primo86 jeżeli masz podawać takie rozwiązania to gratuluję .
    Plomby nigdy nie wolno ściągnąć podatnikowi nawet tej przed ufiskalnieniem (plomby producenta). Tak samo po odczycie (kasa po 5 latach powina być oddana do utylizacji serwisowi)
    Jeżeli nie można jej przestawić o więcej niż godzinę to kasa jest w trybie FISKALNYM i tylko w trybie serwisowym można zmienić datę Tryb fiskalny oznacza wciśnięcie zwory.

Na złączach pamięci fiskalnej EPROMIE tez sa plomby producenta które serwis ma obowiązek po interwencji serwisowej założyć (ja już dwa razy rozbierałem kasy u klienta na żadanie US w celu kontroli tych plomb.

Po to są SERWISY by je odwiedzać co zresztą przy obecnym stanie prawnym mówię o nowym rozporzadzeniu odnośnie kas jest juz bardzo wymagane
  • Poziom 20  
    Masz rację, kolega chciał wiedzieć to mu napisałem, możliwe że za mało ostrzegłem o konsekwencjach prawnych tym bardziej jak zauważyłeś przepisy się zaostrzyły od marca 2013.
    Teoretycznie nie można rozkręcać kasy ale urząd może się nią interesować do 5 lat po odczycie, a w praktyce jest tak że niektórzy mają stare kasy i służą im jako treningowe itp. i pojęcia nie mam po co im one skoro najlepiej zutylizować od razu po odczycie i mieć spokój.
  • Poziom 30  
    Nie wiesz dlaczego chcą trzymać ? Ludzka mentalność jak ktoś wydał ponad 1000 zł na kasę to szkoda mu oddać mimo tego że to już do niczego się nie nadaje
  • Poziom 43  
    oleq_30 napisał:
    Primo86 jeżeli masz podawać takie rozwiązania to gratuluję .
    ...
    Jeżeli nie można jej przestawić o więcej niż godzinę to kasa jest w trybie FISKALNYM i tylko w trybie serwisowym można zmienić datę Tryb fiskalny oznacza wciśnięcie zwory.
    ...

Od kiedy to w kasach Elzab Alfa Super (i innych Elzab z tej rodziny: Alfa Lux, Alfa Extra, Mini, Jota, System 600) można w trybie serwisowym zmienić datę? Bzdura!!! Datę można w nich zmienić tylko wymuszając Zerowanie RAM.
    Zarówno w trybie szkoleniowym jak i w fiskalnym możliwa w tych kasa zmiana czasu max o 1 godzinę raz dziennie. Nie jest możliwa zmiana daty chyba, że po Zerowaniu RAM. Kasa w trybie szkoleniowym i fiskalnym pracuje bez zwory. Zwora zakładana jest tylko na czas fiskalizacji i niektórych czynności serwisowych.
    PS.
    Wiem, że stary temat ale wyjaśniam aby bzdury nie "wisiały" na forum.