Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia 3310-nie laduje baterii

15 Lut 2005 21:52 3696 7
  • Poziom 17  
    a wiec sprawa wyglada tak: siostra ma 3310 i pare dni temu przestala sie ladowac. nie bylo to nagle, najpierw musiala pare razy wlozyc kabel od ladowarki i dopiero szlo, po jakichs 3 dniach nic juz nie laduje (jakby tel nie widzial ladowarki). co sprawdzalem:

-sprawdzalem ladowarke, kable troche byly gole, moglo dochodzic do zwarcia, ale ogolnie ladowara po wymianie kabla jak nowka;

-gniazdo jest ok, sprawdzalem napiecie.

-nie ma napiecia tam gdzie sie wklada baterie (tam gdzie sa te 4 styki, napiecia nie ma na zadnym z nich).

domyslam sie ze moglo sie cos upalic na tej plytce, ale nie wiem. no i teraz pytania:

1. czy ma ktos schemat tego koma?
    2. co moglo sie upalic?
    3. do ktorych stykow baterii idzie + ladowarki, -ladowarki, a ktore to bieguny baterii?
    4. czy mozna ladowac baterie podlaczajac ja bezposrednio do ladowarki, czy tez nie(nie wiem co dzieje sie z napieciem za gniazdem dc koma, nie mam aktualnie nawet miernika, napiecia sprawdzalem diodom, jutro miernik powinien juz byc)?
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 16  
    Wystarczy przelutować te 4 styki które dotykają do baterii (znaczy są pod baterią) i powinno być wszystko ok. Miałem ten sam problem tylko że z 3210 i musze powiedzieć że pomogło.
    Pozdrawiam ;)
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 27  
    daj to lepiej komuś kto się zna bo może się okazać że teraz koszt naprawy jest 10 , 20 zł a po twojej ingerencji może być wyższy.
    Poszukaj na necie solucji gdy aparat nie ładuja to ci wiele wyjaśni , a tak wogule to napięcia na stykach baterii nie będzie póki nie założysz baterii ponieważ w aparacie jest elektronika która steruje proceseem ładowania .
  • Poziom 15  
    michal__ : zlacza baterii w 3310 nie sa lutowane, wiec Twoja solucja nic tu nie da

jarek1 : bez zalozonej baterii bedzie napiecie na stykach, w kazdej nokii tak jest

moonkey : skoro nie ma napiecia ns tykach i telefon nie reaguje na podlaczenie ladowarki to pierwsze co sie robi to sprawdza bezpiecznik i warystor, schematow poszukaj tu na forum, byly nie raz juz udostepniane, i nie podlaczaj baterii bezposrednio pod ladowarke, telefon ma wbudowany uklad ladowania ktory steruje calym procesem, a zlacze baterii ma 4 styki bo 2 to bieguny a 2 srodkowe sluza do wykrywania typu baterii i pomiaru temperatury podczas ladowania
  • Poziom 20  
    A wiec co robic z 3310 gdy nie laduje bylo juz wiele razy no forum. Serwisowka rowniez jest na forum https://www.elektroda.pl/rtvforum/sutra98063.html#98063
    Baterie mozesz podlaczyc bezposrednio pod zasilacz. Napiecie mozesz dac na ok. 4-5V tylko nie zapomnij o ograniczeniu pradowym zeby nie uwalic baterii.
    A to mala sciaga co robic gdy tel nieladuje:
    1.Sprawdź poziom napięcia na R210 > 0.4V przy podłączonej ładowarce.
    2. Sprawdź ewentualnie zmień X200, F200(bezpiecznik), V201, L202, C215-217.
    3. Zmień moduł kontrolny ładowania N200 (Charge Control Module).
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Kup sobie ładowarkę biurkową na allegro (ok 10 zl) i sprawa załatwiona, ale będziesz musiał za każdym razem wyjmować baterie z telefonu
  • Poziom 2  
    Czy z oprogramowaniem nie bylo cos kombinowane? Wiem, że mało prawdopodobne, ale raz tak miałem (tyle że z 3410) - tyle tylko, że telefon pokazywał, że się ładuje choć wcale się tak nie działo.
  • Poziom 17  
    problemem jak sie okazalo bylo bledne podlaczenia kabli, pomylilem + z -.