Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon Cyfral - Unifon cyfral instalacja 4 żyły

13 Lut 2013 17:27 4740 4
  • Poziom 10  
    Witam ,

Mam pytanie czy da się podłączyc unifon cyfral niestety nie znam symbolu zdjęcia w załączeniu, do centralki domofonowej CED4p. Jak tak to proszę o podpowiedź jak to zrobić. Instalacja 4 żyłowa z zastosowaniem kondensatora, z zaciskami:

1.słuchawka (głośnik)
    2.Masa
    3.Wywołanie
    4.Mikrofon

• Specjalista Domofony
    jordan80 napisał:
    Mam pytanie czy da się podłączyc unifon cyfral niestety nie znam symbolu zdjęcia w załączeniu, do centralki domofonowej CED4p. Jak tak to proszę o podpowiedź jak to zrobić. Instalacja 4 żyłowa z zastosowaniem kondensatora, z zaciskami:
    1.słuchawka (głośnik)
    2.Masa
    3.Wywołanie
    4.Mikrofon

Da się, tylko co to za instalacja, w bloku w domku? Co potrzebujesz wiedzieć, wyprowadzenia centralki, unifonu?

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 10  
    To instalacja w bloku.
    Instalacja 4 żyłowa. Wyjścia w cyfralu 6. Jak to pospinać. Po zwarciu zielonego z niebieski wyzwala się elektrozaczep.
    Jak podłczyć słuchawkę i wywołanie. W instalacji zastosowany jest kondensator.
    Wyzwolenie elektrozaczepu udało sie namierzyć słychac głos na dole lecz słuchawka głucha i brak wywołania.

Nie wiem jak w cyfralu wyjścia są zorganizowane.
  • Pomocny dla użytkowników
    Ze zdjęcia wynika, że to Cyfral 5 żyłowy.

1-głosnik
    2-mikrofon
    3-masa
    4-wywołanie
    5-zamek

6 zacisk jest chyba wolny (różni się od pozostałych).
  • Poziom 10  
    Zaciski jak opisał kolega zybex. Unifon został podłączony zgodnie z opisem wszystko zadziałało poza głośnikiem. Okazało się że zepsuta jest słuchawka. Po zakupie nowego unifonu wszystko działa jak należy. Dziękuje wszystkim za pomoc i zainteresowanie.

Pozdrawiam,