Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JAK ZAINICJOWAC TEST W DRUKARCE

15 Feb 2005 22:07 2410 11
  • Level 10  
    Do mojej firmy przychodzą drukarki używane różnych firm i potrzebuje sprawnie i szybko sprawdzić czy one działają (nie korzystając z komputera). W związku z tym mam pytanie jak zainicjować test w drukarkach atramentowych igłowych lub laserowych : takich firm jak LEXMARK, HP , CANNON, STAR , SEIKOSH i innych ?

Z góry dziękuje za pomoc
    :sm28:
  • Helpful post
    Level 32  
    W "dwuprzyciskowych" drukarkach atramentowych HP wystarczy dłużej przytrzymać drugi przycisk. Wtedy wydrukuje stronę testową ale nie da to 100% pewności, że drukarka jest sprawna bo może np. nie komunikować się z komputerem.
  • Helpful post
    Level 11  
    Jeszce jeden test na HP serii np 600, 800, itp (dwa przyciski.:
    Przy włączonej drukarce przytrzymaj przycisk "power", a drugi naciśnij :
    3 razy - test głowic
    5 razy - test wydruku
    7 razy - test i czyszczenie.

W drukarkach igłowych możesz wydrukowac menu (oki).

Jeśli nie ma możliwości z panelu spróbuj naciskaś poszczególne przyciski i jednocześnie włączać drukarkę. ( w oki - przycisk LF lub QUAYET, w epsonie 1180 - przycisk pause).

W niektórych drukarkach laserowych ( np. OKIPAGE 4w , 8w ) otwórz pokrywę , wyłącz drukarkę , potem włącz i dopiero zamknij pokrywę.

Wiecej grzechów nie pamietam
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 21  
    Z tego, co pamiętam to, Canon np. BJC 2100 i podobne, nacisnąć 3 razy jedyny przycisk.
  • Helpful post
    Level 13  
    A czy w drukarce hp 3650 idzie wywołać sprzętowo (drukarak odłączona od kompa) czyszczenie pojemników z tuszem. Jak wydrukowac strone serwisową to wiem ale czy coś takiego jak strona testowa?
  • Helpful post
    Level 13  
    W epsonie atramentówkach przy wyłączonej drukrace wciskamy jednocześnie power i ten od pobierania papieru. I trzymamy do tego momentu aż drukarka zacznie pobierać papier. Jest to test dysz.

Dodano po 3 [minuty]:

Brother laserówka (HL-730,760,1040 i podobne )włączamy drukarke trzymając przycisk na panelu aż zaświeci się czerwona dioda następnie puszczamy i przyciskamy jeszce raz wtedy drukarka zacznie drukować stronke.
  • Helpful post
    Level 22  
    w hp 3xxx trzymamy przycisk poweru i 3 razy podnosimy klapke drukarki i puszczamy power
  • Helpful post
    Level 24  
    W starszych Canonach na wyłączonej drukarce wciskamy Power i trzymamy aż drukarka wyda dźwięk wtedy puszczamy i drukarka zaczyna drukować test.

W zależności jak długo przytrzymasz Power drukarka wyda różną ilość dźwięków i wydrukuje różne testy
  • Helpful post
    Admin of Design group
    W Canonie 2000 po włożeniu dużego czarnego kałamarza i wykonaniu dość dziwnych sekwencji na przyciskach drukarka drukowała stronę testową i dane o ilości wydrukowanych stronach.

Pamięta ktoś sekwencje ?

HP845
    Przytrzymaj przycisk power i naciskaj drugi
    1 raz strona testowa (latawiec :) )
    4 razy informacje o drukarce m.in ilość wydrukowanych stron oraz test który pokazuje zapchane dysze
    7 razy jakiś dziwny test
    8 razy - ktoś lubiał literę H :D
    11 razy informacje o drukarce m.in o kalibracji
    12 razy zawartość jakiejś pamięci drukarki.

Dalej mi się już nie chciało ale chyba nic niema bo wciskanie przycisku powiedzmy 44 razy byłoby delikatnie uciążliwe.
  • Helpful post
    Level 21  
    And! wrote:
    W Canonie 2000 po włożeniu dużego czarnego kałamarza i wykonaniu dość dziwnych sekwencji na przyciskach drukarka drukowała stronę testową i dane o ilości wydrukowanych stronach.

Pamięta ktoś sekwencje ?

pamięta:)

The service test print is produced in the following procedure: 1. Without a cartridge installed, connect the plug of the AC adapter to the AC outlet while holding down the RESETbutton. 2. Release the RESETbutton. Press it down again within five seconds and release it. 3. Open the front cover and install the black BJ cartridge. 4. Press the RESETbutton twice and close the front cover. The printer starts the service test printing.

ale pamiętam też że największa jazda z testem w drukarkach canona była w serii BJC600,BJC800, trzeba było mieć naprawde wygimnastykowane paluszki, jak znajde to podrzuce jako ciekawostke

pozdro
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    MarVin_PL wrote:
    w hp 3xxx trzymamy przycisk poweru i 3 razy podnosimy klapke drukarki i puszczamy power

Życzę Ci powodzenia w przypadku drukarki DJ 3820.. możesz podnosić aż zawiasy odpadną. Ja kiedyś znalazłem fajną stronkę jak wpisałem na googlach "printing internal test". Polecam tą metodą poszukać odpowiedzi. Przyjżyj się stronce do której podaję link w faq drukarki z rozwiązaniami jak resetować licznik przepełnienia pampersa. A tak na marginesie są serwisówki w odpowiednim dziale i we wszystkich z nich można przeczytać jak wywołać procedury druku testowego. Po co zakładać temat skoro odpowiedzi można samemu znaleźć przy małej odrobinie chęci. Czyżby skrajne lenistwo?? Aż tak skrajne, że nie pozwala korzystać z wyszukiwarek??
  • Level 14  
    w drukarkach serii 3xxx strony testowe dzxialaja tak samo jak w serii 8xx, czyli trzymasz power i naciskasz przycisk poboru papieru kilka krotnie w zależności od tego co chcesz sprawdzic. mozna tez poprostu dluzej przytrzymac przycisk poboru papieru

Moderated By Jaś Kula:

Popatrz na datę ostatniego postu. Nie baw się w archeologa na forum.