Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ładowanie baterii laptopa . Podłączony ale nie ładuje

pixy1947 13 Feb 2013 19:25 28068 4
    pixy1947
    Level 2  
    Mam problem z ładowanie baterii w laptopie . Mam laptopa Lenovo i oryginalny zasilacz Output 3,74A 90V , natomiast kabel sieciowy (2 koniec zasilacz) musiałam dokupić ponieważ został uszkodzony . Kupiłam kabel sieciowy firmy Hama do urządzeń klasy ochrony 2,5A 250V . Wcześniej miałam w zastępstwie zupełnie inny zasilacz nić do mojego laptopa i nie ładował laptopa . Było pokazane że jest podłączony, nie ładuje . Teraz Gdy odebrał zasilacz z naprawy i dokupionym kablem dalej pokazuje że jest podłączony, nie ładuje . Czy Druga część zasilacza (kabel sieciowy o parametrach 2,5A 250V) ma jakieś znaczenie przy ładowaniu baterii z laptopie (zasilacz 3,47A 90V) ??Czy to jest zupełnie coś innego ??? Co robić ??
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Level 21  
    Strasznie ciężko zrozumieć z tak zadanego pytania o który kabel w końcu chodzi czy po stronie 230V czy też po stronie wyjściowej zasilacza(ten który wpięty jest do laptopa?. Jeżeli chodzi o podane parametry zasilacza to też coś jest nie tak - nie spotkałem się z zasilaczem do laptopa z napięciem 90V ( może tam jest napisane 19V- bo takie są często spotykane napięcia w zasilaczach do laptopów). Jeśli chodzi o kabel wyjściowy z zasilacza to ma znaczenie biegunowość napięcia na wtyczce wyjściowej która jest wpinana do laptopa(nie wolno pomylić). Często na obudowie zasilacza jest napisane gdzie ma być plus a gdzie minus na wtyczce. Przy kablu sieciowym oczywiście nie ma znaczenia polaryzacja.
    Mariusz Raczek
    Level 28  
    Laptop uszkodził się i nie łąduje, być może z powodu pracy na nieoryginalnym zasilaczu. Jeśli bateria była rozładowana i długi czas nie ładowana to też może sprawiać problemy. Kabel sieciowy w tym przypadku nie ma wpływu na ładowanie, stary kabel jeśli iskrzył i przerywał, mógł także spowodować usterkę płyty głównej laptopa. Mogę jedynie poradzić wizytę w serwisie, lub u dobrego elektronika znającego temat.
    Pozdrawiam.
    pixy1947
    Level 2  
    Zbigniew masz rację pomyliłam się . To jest 19V .

Mariusz dziś idę do serwisu tam gdzie naprawiałam matrycę w laptopie i zasilacz do niego. Było tak jak mówisz. Mój oryginalny zasilacz iskrzył się. Później zastąpiłam go nieoryginalnym zasilaczem i pokazywało że podłączony, nie ładuje. Jeśli chodzi o rozładowywanie baterii to trwa to na prawdę długo. Od 5 dni mam 0% podłączony, nie ładuje. jakiś czas temu jeszcze przy tym nieoryginalnym zasilaczu zdarzyła mi się jedna sytuacja że ładowało baterię przez 5 sekund. nie wiem czy rozładować go całkowicie - może zaczął by ładować ale nie chce też ryzykować tego że już się nie włączy. Dziś idę do tego serwisu z laptopem i zasilaczem. Zobaczę co mi powiedzą.
    pixy1947
    Level 2  
    Okazało się, że przez to wcześniejsze strzelanie w zasilaczu doszło do spięcia z baterią . Muszę kupić nową baterię.

Wie ktoś może na jakiej stronie mogę tanio kupić baterię do Lenovo model baterii L08S6Y02 ?