Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejące się modemy, routery, zasilacze...

libanek 13 Lut 2013 19:52 939 2
 • #1 13 Lut 2013 19:52
  libanek
  Poziom 1  

  Witam.
  Mam w komodzie zarezerwowana jedna półeczkę, na której znajduje się:
  -modem wraz z zasilaczem,
  -router wraz z zasilaczem
  -zasilacz od ramki cyfrowej
  -zasilacz od dekodera Vectry
  -zasilacz od konsoli xbox360.
  Gdy drzwiczki komody są zamknięte, to w środku panuje temperatura ok 36 st C, co jak mniemam nie sprzyja długożywotności w/w urządzeń. Poza tym, nie jest zbyt bezpieczne (komoda jest drewniana).
  Ktoś zapyta dlaczego upchnąłem to do komody. Z racji tego, że nie lubię plątanin kabli, zasilaczy, modemów, przedłużek itp na wierzchu, wolę jak to jest pochowane.
  Z tyłu komody wycięta jest w dykcie(tej tylnej ściance) otwór na kable o wymiarach ok 5x5cm.
  Mam do Was prośbę o podsunięcie jakiegoś pomysłu jak to ogarnąć. Raczej nie ma szans na wyciagnięcie tego z komody, bo będzie wszystko na wierzchu.
  Co myślicie o zamontowaniu w otworze wentylatorka komputerowego? Ewentualnie do czego go podłączyć? Nie chciałbym aby chodził na stałe, bo po co w nocy ma śmigać, ale nie chciałbym też włączać go ręcznie. Myślałem, żeby podpiąc go pod port USB xboxa, ale tam panuje napięcie 5V i wyłączenie xboxa nie powoduje odłączenie USB (prąd jest w USB po wyłączeniu xboxa). Może podpiąć się pod któryś z zasilaczy (modem,router)? tylko ja to sterować?
  Ogólnie proszę o jakieś rady, jak zmniejszyć temp w środku...
  Pozdrawiam

  0 2
 • #2 13 Lut 2013 20:15
  13adam13
  Poziom 29  

  No przecież możesz dać osobny zasilacz, nawet możesz dać dwa wiatraki po obu stronach . No wiadomo ,że sprzęt się grzeje w małej obudowie, ale jak do 36 st C to jeszcze tragedii nie ma. :D

  0